Završen je skup "Sve se vidi na Vidovdan" na koji su pozvali studenti u blokadi. Na govornici na Trgu srpskih heroja smenilo se više govornika, a dominirala je tema o situaciji u kojoj žive Srbi na Kosovu i Metohiji.
Nema tu mnogo filozofije šta treba uraditi. O tome se govori mesecima, bez uređenih institucija nema ni odgovornosti. Kada budemo imali sudove i policiju koji rade svoj posao, znaće se ko je odgovoran i za nadstrešnicu i za sve druge slučajeve gde je neko prekršio zakon.
A do toga se neće doći ako svi sedimo i mudrujemo u četiri zida. Promene se ne dešavaju same od sebe, potrebni su građani koji traže odgovornost, funkcionalne institucije..
Srbija mora da sarađuje sa svima nebitno da li je EU, Amerika, Kina,..., ali država bez jakih institucija ne može da zaštiti ni svoj narod ni svoje interese. Tek uređena država može da vodi ozbiljnu politiku i da traži održiva rešenja.
Kada institucije budu oslobođene korupcije i sprege politike i kriminala, biće mnogo lakše rešavati i najteža pitanja, uključujući Kosovo. I obični Srbi i obični Albanci na Kosovu pre svega žele normalan život. Od stalnih tenzija najviše koristi imaju kriminalne grupe, bez obzira na nacionalnost, i oni kojima odgovara da se pažnja javnosti skreće sa kriminala i odgovornosti.
Ne znam da li ste znali ali Kosovo je de facto druga drzava od 1999. A od tada, da je bilo pameti i da su se pokretale prave, zivotne teme, mogle su i Srbija i Kosovo biti vec uveliko u EU i Shengen zoni pa se granica ne bi ni primecivala. Isto kao izmedju Slovenije i Hrvatske ili Slovenije i Italije, Madjarske i Hrvatske... Izaberite kombinaciju po zelji.
Sve je to u redu, ali iznesite bar jedno konkretno, racionalno rešenje ili predlog. Srbija nema kontrolu nad Kosovom od 99, 2008 je uz podršku zapada proglasilo nezavisnost, najmoćnije zemlje sveta stoje iza Kosova, a i ove četiri EU zemlje koje formalno ne podržavaju nezavisnost stoje iza Francusko-Nemačkog plana koji je suštinski model dve Nemačke. Od Srbije se u kontinuitetu zahteva poštovanje teritorijalnog integriteta Kosova uz pretnje i ucene. Evo dajte vi neki predlog, a da nisu samo kritike, osude ili naučna fantastika.
Ideja da se nacionalizmom pobedi Vucic je potpuni promasaj. Umesto EU ideja guslar, kosovski zavet, krstace, narativ kao iz 1989 …
Nisu nobelovci bez diploem dorasli trenutku.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Završen skup u Kraljevu: Glavna tema KiM, govorilo se i o represiji, korupciji
Autor: 021.rs, N1
Info
•28.06.2026.
•20:34 > 20:41
Komentari 6
Maja
A do toga se neće doći ako svi sedimo i mudrujemo u četiri zida. Promene se ne dešavaju same od sebe, potrebni su građani koji traže odgovornost, funkcionalne institucije..
Srbija mora da sarađuje sa svima nebitno da li je EU, Amerika, Kina,..., ali država bez jakih institucija ne može da zaštiti ni svoj narod ni svoje interese. Tek uređena država može da vodi ozbiljnu politiku i da traži održiva rešenja.
Kada institucije budu oslobođene korupcije i sprege politike i kriminala, biće mnogo lakše rešavati i najteža pitanja, uključujući Kosovo. I obični Srbi i obični Albanci na Kosovu pre svega žele normalan život. Od stalnih tenzija najviše koristi imaju kriminalne grupe, bez obzira na nacionalnost, i oni kojima odgovara da se pažnja javnosti skreće sa kriminala i odgovornosti.
Dogodine u Botošu
/
kosovski ciklus a nista o nastradalima pod nadstresnicom.
Bojan
Prva Srbija
AnaLiTiCar
Nisu nobelovci bez diploem dorasli trenutku.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H