Autor: 021.rs

Info
11.07.2026.
10:31 > 11:24
Inicijativa mladih za ljudska prava saopštila je danas da su njeni aktivisti i aktivistkinje "ugradili 11 srebreničkih cvetova kao vid memorijala u Srebreničkoj ulici u Beogradu, pod nazivom 'Cvet koji ostaje'.
  • Plaćač poreza

    12.07.2026 13:32
    Ustav Republike Srbije, član 16, stav 2:
    Genocid presuđen po međunarodnom pravu se neposredno prenosi i proizvodi zakonsko dejstvo u pravnom sistemu Srbije.
    Krivični zakonik Srbije, član 387, tačka 5:
    Negiranje genocida se kažnjava zatvorom od 6 meseci do 5 godina.
  • Particulare matter

    12.07.2026 11:48
    Škorpioni su 17. jula u Trnovu ubili šestoro. Da nije bilo onog snimka, nikada ne bi bili procesuirani. Tačnije, da se nije pojavio u medijima, jer tužilaštvo je već imalo ovaj snimak i nije reagovalo, Škorpioni su se slobodno kretali po Srbiji.
    Pogidnuta je optužnica i osuđeni su. Ko im je dao naređenje, ko im je iz Srbije slao nauružanje, hranu i iopremu, i otkud pop da ih blagosilja kad idu u pohode, to nismo saznali. Rečeno je da su nezavisna paravojna formacija van teritorije Srbije. Ipak znamo da su delovali i nakon toga, u Srbiji. Osuđeni su i za masakr žene i dece u Podujevu '99 godine.
  • Nick

    11.07.2026 19:45
    Nije to nikakva "priča", tamo je izvršen zločin. Što ne znači da je to jedini zločin, ali na ovaj datum se priča o njemu i podseća, da ne padne u zaborav. A ni jedan zločin ne sme da se zaboravi. Na Balkanu ima toga i previše.
  • R

    11.07.2026 13:06
    R
    Bravo !!!
  • Trt

    11.07.2026 12:53
    Ja

    "Ova priča Srebrenicu kao takva, u narativu bosanskom, niko u Srbiji ne doživljava na taj način osim ako mu se to ne isplati da radi."

    Sreća pa je ovo Vojvodina.
  • Гојко

    11.07.2026 11:18
    Браво за идеју
    Иницијатива младих у Бих је нешто затајила поводом СРПСКИХ ЖРТАВА
  • Ja

    11.07.2026 10:41
    Nemojte ljudi to raditi. Ova priča Srebrenicu kao takva, u narativu bosanskom, niko u Srbiji ne doživljava na taj način osim ako mu se to ne isplati da radi. Ostatak biva samo iritiran s ovakvim nazovi "instalacijama". Ima tu priču ko da "instalira" i gde a toga baš i ne manjka. Meni ovo čak izgleda i kao agresivan čin, provakativan sigurno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna