Tokom bezbednosnog pregleda u januaru, Fejsbuk je ustanovio da su lozinke sačuvane u čitljivom formatu u odnosu na bezbednosne procedure, ali da nikada nisu bile vidljive nikome izvan kompanije, preneo je Blumberg.
Većina pogođenih računa koristila je Fejsbuk lajt verziju aplikacije dizajniranu za tržišta u razvoju. Kompanija kaže da nije pronašla dokaze da je taj pristup zloupotrebljen.
Fejsbuk je otkrio problem kada je bezbednosni blog "Krebs On Security" saznao iz internog izvora.
Krebs je pomenuo i da taj problem postoji u nekim slučajevima od 2012. godine.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar