Kina od danas skenira lice svakog korisnika mobilnog telefona

U Kini će od danas svakom korisniku mobilnog telefona biti skenirano lice, jer vlasti žele da provere identitete više stotina miliona korisnika interneta.
Kina već godinama pokušava da uvede propise kako bi se osiguralo da svi koji koriste internet to rade preko svog pravog imena. Vlada je saopštila da želi da zaštiti legitimna prava i interese građana u sajber prostoru.
 
Kina već koristi tehnologiju facijalnog prepoznavanja radi praćenja stanovništva. Prilikom kupovine ili registracije novog mobilnog telefona ili drugog uređaja koji sadrži mobilne podatke Kinezi moraju da pokažu ličnu kartu i moraju da se fotografišu.
 
Međutim, oni će od sada morati da skeniraju lica kako bi se utvrdila podudarnost sa fotografijom u ličnom dokumentu.
 
Suština je da vlada može da identifikuje sve korisnike mobilne telefonije čime se eliminišu anonimni telefonski brojevi i internet nalozi, a time se jača sajber bezbednost i smanjuju prevare na internetu.
 
Većina korisnika u Kini ulazi na internet preko mobilnog telefona, podseća BBC.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Drugi ugao

    01.12.2019 23:12
    Ali i eliminiše mogućnost kritikovanja rada državnih organa , koji ne mogu biti drugačije kritikovani. Prethodno bi trebali obezbediti anonimnu kritiku i diskusiju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Otkriveno i snimljeno samo srce Mlečnog puta

Evropska svemirska agencija (ESA) otkrila je srce Mlečnog puta, pomoću teleskopa Eukild, a to otkriće će pomoći u identifikaciji novih egzoplaneta, preneli su francuski mediji.

Asteroid će u subotu proći pored Zemlje

Asteroid (152637) 1997 NC1 u subotu, 27. juna će bezopasno projuriti pored Zemlje i biće vidljiv posmatračima uz pomoć malog teleskopa ili većeg dvogleda, saopštila je Evropska svemirska agencija (ESA).

Arheolozi otkrili tekstilni centar iz doba Vikinga

Arheolozi u Danskoj otkrili su veliko nalazište iz doba Vikinga staro više od 1.000 godina, za koje smatraju da je predstavljalo značajan centar za proizvodnju tekstila i svedoči o visokom stepenu organizacije tadašnjeg

Astrofizičari potvrdili: Svemir se širi

Posle ponovnog ispitivanja podataka o određenoj vrsti eksplozije zvezda, tim istraživača tvrdi da je potvrdio dugogodišnju, široko prihvaćenu teoriju da se svemir širi ubrzano, piše Rojters.

Humanoidni roboti u Kini sve jeftiniji

Kineska industrija humanoidnih robota ulazi u novu fazu razvoja zahvaljujući padu cena, napretku proizvodnje i jačanju domaćih lanaca snabdevanja, što otvara put ka široj komercijalnoj primeni ovih uređaja.