Za ulazak u Youtube-ov program monetizacije biće potrebno najmanje 8.000 sati gledanja sadržaja tokom prethodne godine ili 20 miliona pregleda kratkih video-snimaka (Shorts) u poslednjih 90 dana, prenosi TechCrunch.
Do sada je bilo potrebno da kreatori imaju 1.000 pratilaca i 4.000 sati gledanja tokom prethodne godine ili 1.000 pratilaca i 10 miliona pregleda kratkih video-snimaka u poslednjih 90 dana.
Promena se neće odnositi na kreatore koji su već u Youtube-ovom partnerskom programu monetizacije.
Platforma će takođe dodatno otežati kreatorima da zarađuju preko grupa za kreatore kratkih filmova (Shorts Creators Pool). Oni će morati da ostvare najmanje 10 miliona pregleda kratkih videa u periodu od 90 dana kako bi nastavili da zarađuju na taj način.
Kanali koji ne dostignu taj prag ostaće u partnerskom programu i nastaviti da zarađuju od dugih video-formata, dok će im zarada od kratkih videa biti ponovo dostupna kada dostignu 10 miliona pregleda.
Kompanija je promenu obrazložila rastom platforme, koja sada beleži više od 200 milijardi pregleda kratkih videa dnevno i više od milijardu sati gledanja sadržaja na televizorima svakog dana.
Youtube nije jedina društvena mreža koja menja programe nagrađivanja kreatora. Platforma X je promenila pravila tako da nagrađuje samo originalni sadržaj, dok je Facebook ranije ovog proleća pokrenuo novi program monetizacije kako bi privukao kreatore sa Tiktoka i Youtube-a.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar