Bivša misica u zatvoru zbog vređanja Erdogana na internetu

Bivša mis Turske, manekenka Merve Bujuksaradž, osuđena je danas uslovno na godinu i dva meseca zatvora zbog vređanja predsednika Redžepa Tajipa Erdogana na društvenoj mreži Instagram, javili su turski mediji.

Sud u Istanbulu osudio je manekenku zato što je na svom profilu na Instagramu objavila izmenjenu verziju turske himne, ali sa uvredljivim tekstom na račun turskog državnika.

Erdogan je u vreme kada je Bujuksaradž objavila pesmu bio predsednik vlade, a sada je šef države.

Bujuksaradž (27) je na takmičenju za mis Turske pobedila 2006. godine.

Osudjena je istražiteljima ranije rekla da je nije želela da uvredi predsednika i da je samo preuzela i objavila na Instagramu deo pesme objavljene u jednom satiričnom nedeljniku.

Advokati Erdogana tvrdili su međutim, da objavljivanje ovog sadržaja ne može da se pravda slobodom izražavanja i da je tekst bio "ponižavajući" za predsednika.

Od izbora Erdogana na čelo države u avgustu 2014. godine sve su češća suđenja zbog uvreda na njegov račun. Skoro 2.000 sudskih postupaka pokrenuto je od tada, a medju optuženima su novinari, umetnici i ostali gradani.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Španski ministar: Formirati evropsku vojsku

Ministar spoljnih poslova Španije Hose Manuel Albares izjavio je da bi Evropa trebalo da integriše svoju odbrambenu industriju kako bi imala sopstvena sredstva odvraćanja "bez zavisnosti od trećih strana".