Najmanje 17 žrtava je bilans jučerašnjeg napada na gimnaziju u Parklandu na istočnoj obali Floride, saopštila je kancelarija šerifa okruga Brauard, navodeći da je napadač uhapšen.
"Za sada imamo 17 žrtava i oni su prebačeni ili se prebacuju u dve bolnice u Brauardu", napisala je kancelarija šerifa na Tviteru ne navodeći o kakvim je povredama reč.
Direktor škole Robert Ransi rekao je da ima "puno mrtvih" i da je "situacija užasna".
Šerif okruga Brauard Skot Izrael rekao je da je osumnjičeni napadač koji je uhapšen 19-ogodišnji bivši đak te škole Nikolas Kruz. On je uhapšen bez incidenta van kampusa škole, rekao je šerif.
Šerif je rekao da su specijalni timovi u školi da provere svaku zgradu u kompleksu da osiguraju da nema još pretnji i da vide da li možda ima još ranjenih đaka. Rekao je da je i Federalni istražni biro došao i da počinje procesuiranje, kako je opisao, stravične scene.
Napad se dogodio u vreme kada se završavaju časovi u srednjoj školi Mardžori Stounmen Daglas u Parklandu, na istočnoj obali Floride, između Boka Ratona i Fort Loderdejla. Škola ima oko 3.000 učenika.
Bela kuća je otkazala redovnu konferenciju za štampu posle izveštaja o napadu. Predsednik SAD Donald Tramp razgovarao je sa guvernerom Floride Rikom Skotom i napisao da Bela kuća blisko sarađuje s policijom oko "užasnog napada na školu u Floridi". On je ranije izrazio saučešče porodicama žrtava.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Nekoliko hiljada aktivista i starosedelaca u tradicionalnoj odeći okupilo se u Belemu zahtevajući akciju u vezi sa klimatskim promenama i protiv fosilnih goriva.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je danas najavio reformu državnih energetskih kompanija, uključujući nuklearnog operatera Energoatom koji je u centru velikog korupcionaškog skandala.
Lopovi su u subotu oko podneva pokušali da opljačkaju prodavnicu Šanel u Aveniji Montenj u Parizu, jednoj od najprestižnijih ulica u prestonici Francuske gde su koncentrisani najveći luksuzni brendovi.
Švedska policija je danas saopštila da zasad smatra da nije bilo namerno naletanje autobusa na pešake na trotoaru u Stokholmu, u petak, kada su poginu tri osobe.
Novi mejlovi nedavno objavljeni otkrivaju veze između osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina i bivšeg izaslanika EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka.
Stiven Brajant (44) pogubljen je streljačkim vodom u Južnoj Karolini, što ga čini trećom osobom u toj državi nad kojom je ove godine izvršena smrtna kazna takvom metodom.
Visoka predstavnica EU Kaja Kalas je pozdravila odluku Nemačke da poveća finansijsku potporu Ukrajini i najavila i posetu Zapadnom Balkanu da potvrdi opredeljenje Unije da u svoje redove učlani te zemlje.
Vanraspravno veće Županijskog suda u Splitu prihvatilo je žalbu odbrane i ukinulo istražni zatvor devetorici osumnjičenih za nasilni prekid Dana srpske kulture u Splitu, javili su hrvatski mediji.
Premijer Mađarske Viktor Orban saopštio je da će njegova vlada tužiti Evropsku uniju zbog prošlomesečne odluke da postepeno obustavi uvoz ruskog gasa.
Ceremonije u znak sećanja na žrtve napada 13. novembra 2015. u Francuskoj u kojima je ubijeno 132 ljudi a više od 350 je povređeno počele su u Parizu i njegovom predgrađu sa potresnim sećanjem ćerke prve žrtve.
Visoki američki vojni zvaničnici predstavili su predsedniku Donaldu Trampu ažurirane opcije za potencijalne operacije u Venecueli, uključujući kopnene udare.
Evroparlamentarci pozvali su Evropsku uniju da se suprotstavi aktivnostima autoritarnih režima kojima kontrolišu ili ućutkuju političke protivnike i kritičare izvan svojih granica.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar