Zvaničnik Komiteta regiona EU rekao je da je to učinjeno pošto je Misija Srbije pri EU uputila notu protesta predsedniku tog tela EU Karl-Hajncu Lambertu tražeći da se uklone svi simboli kojim se Kosovo označava kao država.
On je rekao da se Komitet regiona EU potpuno pridržava statusno neutralnog stava kad je reč o Kosovu, imajući u vidu da pet članica EU ne priznaje nezavisnost Kosova.
Misija Srbije je uputila notu Lambertu povodom korišćenja državnih simbola Kosova na manifestaciji u Briselu, u okviru Dana proširenja.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar