Nova direktorka obećala da CIA više neće biti brutalna

Đina Haspel, kojoj Senat danas potvrđuje nominaciju na mestu direktora CIA, izjavila da ta obaveštajna agencija neće više biti brutalna u ispitivanju.
Ona je rekla da CIA neće ponovo pokretati program tajnih pritvorskih lokacija i brutalnih načina isleđivanja, poput onog korišćenog nakon terorističkog napada na SAD, 11. septembra 2001.
 
CIA je u utorak uveče objavila delove njenog uvodnog govora na saslušanju pred obaveštajnim odborom Senata radi potvrde njene nominacije. 
 
"Kao neko ko je bio u službi u burnim vremenima, mogu da vam ponudim svoje lično obećanje, jasno i bezrezervno, da pod mojim rukovodstvom CIA neće ponovo otvarati takav program pritvora i isleđivanja", navedeno je u delu njenog govora. 
 
Haspelova se, između ostalog, obavezala da će tesno sarađivati sa tim odborom. 
 
Ona ima dugogodišnji staž u CIA gde je provela 30 godina. 
 
Tramp je na Tviteru naveo da je Haspelova najkvalifikovanija osoba za direktora CIA i poželeo joj pobedu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Frank

    09.05.2018 18:48
    Hahahaha ... da nece slucajno zmaju odseci kandze i povaditi zube!?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Zemljotres kod Sarajeva

Zemljotres jačine tri stepena po Rihteru pogodio je šire područje Sarajeva večeras nešto pre 19 časova.

Osmoro dece ubijeno u pucnjavi u Luizijani

Najmanje osmoro dece je ubijeno, a više osoba je ranjeno u pucnjavi u gradu Šrivportu, u američkoj saveznoj državi Luizijani, dok je osumnjičeni napadač takođe mrtav, saopštila je policija.

Obeležen dan sećanja na žrtve u NDH

U Donjoj Gradini kod Kozarske Dubice danas je obeležen Dan sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Јevrejima i Romima u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj (NDH) kojem su prisustvovali zvaničnici Srbije i Republike Srpske.

Tramp će javno čitati citate iz Biblije

Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće u javnom čitanju Biblije, dok njegova administracija nastavlja da integriše religiju, posebno hrišćanstvo, u zvanične državne aktivnosti.

Danas parlamentarni izbori u Bugarskoj

U Bugarskoj se održavaju prevremeni parlamentarni izbori, na kojima više od 6,5 miliona birača ima pravo glasa i bira između 24 političke formacije - 14 stranaka i 10 koalicija.

Većina Britanaca bi nazad u Evropsku uniju

Kada bi morala da bira, većina Britanaca bi prednost dala povratku u Evropsku uniju u odnosu na druge oblike odnosa s Unijom, pokazao je novi izveštaj, koji je u subotu prenela nemačka novinska agencija dpa.