Ubijen ruski novinar u Kijevu

Ruski novinar Arkadi Babčenko (41) ubijen je danas u Kijevu u svom stanu iz vatrenog oružja, saopštila je ukrajinska policija i navela da je očigledno bio meta zbog svog posla.
Njega je žena pronašla ranjenog u stanu i pozvala hitnu pomoć, ali je Babčenko umro na putu do bolnice, navodi kijevska policija.
 
Policija je saopštila da su uzrok Babčenkove smrti rane od višestrukih hitaca ispaljenih u njegova leđa. Šef kijevske policije Andrij Kriščenko rekao je da "prva i najočiglednija verzija" jeste da je na Babčenka pucano zbog njegovih profesionalnih aktivnosti.
 
Predstavnik Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) za slobodu medija Arlem Dezir naveo je na Tviteru da je "užasnut" ubistvom Babčenka i pozvao ukrajinske vlasti da momentalno sprovedu punu istragu.
 
Babčenko je bio pripadnik ruske vojske tokom prvog rata za nezavisnost ruske republike Čečenije, a kasnije je počeo da se bavi novinarstvom. Radio je kao ratni reporter za nekoliko ruskih medija.
 
Objavio je nekoliko knjiga zasnovanih na njegovim iskustvima iz rata. Prethodnih godina bio je veoma oštar kritičar Kremlja, naročito po pitanju ruskog pripajanja Krima, podrške Moskve proruskim pobunjenicima na istoku Ukrajine i ruske vojne intervencije u Siriji.
 
Neki njegovi tekstovi bili su trn u oku mnogim Rusima. U jednom od njih napisao je da ne žali zbog smrti pripadnika ruskog vojnog hora, stradalih u avionskoj nesreći kada su decembra 2016. godine leteli ka Siriji gde je trebalo da nastupe pred ruskim vojnicima. Pojedinci su tražili da se Babčenku oduzme rusko državljanstvo.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • RVosha

    30.05.2018 00:19
    Smrdija
    bicu iskren - nije mi zao

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Fon der Lajen "preživela" još jedno glasanje

Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen preživela je danas još dva glasanja o poverenju, sa malo većim brojem poslanika Evropskog parlamenta koji su joj dali podršku nego na prethodnom glasanju pre tri meseca.