Četvorodnevni štrajk novinara

Sindikati grčkih novinara i drugih kategorija zaposlenih u medijima pozvali su na štrajk od 7. do 11. aprila zbog smanjenja plata i masovnog otpuštanja u medijima.

Sindikati grčkih novinara i drugih kategorija zaposlenih u medijima pozvali su na štrajk od 7. do 11. aprila zbog smanjenja plata i masovnog otpuštanja u medijima.

Tokom štrajka usmerenog i protiv države kao vlasnika medija i protiv privatnih vlasnika, javnost će puna četiri dana biti bez ikakvih informacija. Prema saopštenju sindikata čije članstvo veoma disciplinovano sprovodi sindikalne odluke, štrajk upozorenja počeće 7. aprila i trajaće 48 sati, a ukoliko se ne nađe rešenje, štrajk će se produžiti na još dva dana.

Novinari zahtevaju da prestane masovno otpuštanje zaposlenih iz medija i smanjivanje njihovih plata, čega je sve više od kada su u Grčkoj, zbog finansijske krize, uvedene stroge državne mere štednje.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet