Dva zemljotresa pogodila Zakintos

Dva zemljotresa jačine 4,4 i 4,2 stepena pogodila su sinoć grčko ostrvo Zakintos, što je uznemirilo turiste i lokalno stanovništvo.
Dva zemljotresa pogodila Zakintos
Foto: Pixabay (ilustracija)
Epicentar prvog zemljotresa bio je u moru južno od ostrva, na dubini od 20 kilometara, dok je epicentar drugog bio isto u moru zapadno od ostrva, na dubini od 9,2 kilometra, javlja ANA a prenosi Tanjug
 
Prvi potres osetio se u 1.43, a drugi u 9.53 po lokalnom vremenu, saopštio je Geodinamički institut pri Nacionalnoj opservatoriji u Atini.
 
Grčki sajt Katimerini podseća da je to ostrvo u oktobru prošle godine potresao zemljotres jačine 6,4 stepena koji je pričinio veliku materijalnu štetu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Brajan Volš izboden u pritvoru

Brajan Volš, optužen da je ubio svoju suprugu Anu Volš, rodom iz Beograda, izboden je u zatvoru i prevezen u bolnicu u Bostonu, saopštio je njegov advokat.