Širom Kalifornije i dalje besne požari zbog kojih je u toj saveznoj američkoj državi proglašenio vanredno stanje, a među desetinama hiljada evakusanih su i holivudski glumac i bivši guverner Kalifornije Arnold Švarceneger i košarkaška zvezda LA Lejkersa Lebron Džejms.
Više od milion domova i poslovnih objekata ostalo je bez struje pošto je veliki požar izbio u ponedeljak ujutru po lokalnom vremenu u blizini muzeja Geti u Los Anđelesu.
Hiljadama ljudi iz nekih od najbogatijih četvrti je naređeno da se evakuišu, među kojima su i Švarceneger i Džejms.
— on hiatus - SAFE FROM THE FIRE (@howobnoctis) October 28, 2019
Požar u Los Anđelesu se brzo širi i zahvatio je više od 200 hektara u brdima oko jednog od glavnih autoputeva. Izgorelo je najmanje pet kuća, a očekuje se da će taj broj da raste, ali povređenih nema.
U severnom delu Kalifornije, zbog snažnih naleta vetra, hiljade vatrogasaca i dalje ne mogu da ugase najveći požar u tom području - takozvani Kinkejd požar, a lokalne vlasti naredile su evakuaciju gotovo 200 hiljada ljudi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Američki proizvođač automobila Ford opozvao je 115.539 vozila u Sjedinjenim Državama zbog fabričkog kvara na upravljačkom stubu volana, objavila je američka Nacionalna administracija za bezbednost saobraćaja (NHTSA).
Sud u Istanbulu odredio je pritvor jutjuberu Bogaču Sojdemiru, voditelju emisije "Soguk Savas", i njegovom gostu, reperu Enesu Akgunduzu, jer su u emisiji izrekli šalu u kojoj se pominje učenje proroka Muhameda.
Bivši predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji je na čelu Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), odbacio je navode o njegovoj kandidaturi za predsednika Srbije, preneo je Radio slobodna Evropa (RSE).
Poljska će u sredu ponovo otvoriti granične prelaze sa Belorusijom koje je zatvorila zbog rusko-beloruskih vojnih manevara "Zapad 2025" održanih u Belorusiji od 12. do 16. septembra.
Ministar poljoprivrede Hrvatske David Vlajčić izjavio je da ne može da isključi tezu da se afričkom svinjskom kugom protiv Hrvatske vodi "specijalni rat".
Bivši vlasnik Atlas grupe Duško Knežević oslobođen je optužbi u predmetu Aerodromi, a presudu je danas izrekao sudija Višeg suda u Podgorici Nenad Vujanović.
Mreža više od 300 servera i 100.000 SIM kartica koja je mogla da omete telekomunikacije u Njujorku neutralisana je pred početak zasedanja Generalne skupštine UN, saopštile su američke vlasti.
Najmanje 1.000 osuđenika pogubljeno je u Iranu ove godine, saopštila je nevladina organizacija koja se bavi ljudskim pravima u Iranu (IHR) i koja osuđuje "kampanju masakra" u iranskim zatvorima.
Zapadnoafričke zemlje Mali, Burkina Faso i Niger saopštile su da se povlače iz Međunarodnog krivičnog suda (ICC), nazivajući ga "instrumentom neokolonijalnog ugnjetavanja".
SAD razmatraju uvođenje sankcija Međunarodnom krivičnom sudu, kao odmazdu za istrage o izraelskim ratnim zločinima, što bi moglo da se desi već ove sedmice, prenosi Tajms of Izrael.
Belgija, Monako, Malta i Luksemburg su priznale nezavisnost Države Palestine, pridruživši se Francuskoj, Velikoj Britaniji, Kanadi i Australiji u toj odluci.
Džimi Kimel se vraća u svoju emisiju na kanalu ABC "Džimi Kimel Live!" u utorak, označavajući kraj prestanka saradnje između komičara i kompanije "Dizni".
Predsednik Francuske Emanuel Makron potvrdio je da će njegova vlada zvanično priznati palestinsku državu, pridružujući se tako talasu zemalja koje su to učinile u poslednjim nedeljama.
Lider vladajuće koalicije u Republici Srpskoj Milorad Dodik i članica Predsedništva BiH Željka Cvijanović, sastali su se u Budimpešti sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom.
U Italiji je počeo generalni štrajk koji su proglasili sindikati u znak podrške Palestini i protiv izraelske ofanzive u Gazi, a protesti obuhvataju javni prevoz, železnicu, luke, škole i javni sektor.
Komentari 2
Новосађанин
Piško
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar