Nakon 36 godina iza rešetaka, tri muškarca iz Baltimora su oslobođena pošto je utvrđeno da su osuđeni za ubistvo iz 1983. koje nisu počinili.
Alfred Čestnat, Rensom Votkins i Endru Stjuart su proglašeni nevinim, više od tri decenije nakon što su osuđeni za ubistvo srednjoškolca Devit Daketa.
Čestnat je vreme provedeno u zatvoru opisao kao "pakao".
U vreme ubistva Čestnat i Votkins su imali 16 godina, a Stjuart 17. Oni su oslobođeni zahvaljujući Česnatovom zahtevu za informaciju, kojim je otkrio novi dokaz kojem njegovi advokati nisu imali pristup tokom suđenja. On je sve vreme tvrdio da je nevin. Upravo zbog toga mu nije odobreno ranije oslobađanje.
Za CNN je rekao da nije tražio pravdu za sebe.
"Sve što sam uradio za sebe, učinio sam i za njih dvojicu", rekao je Čestnat misleći na Votkinsa i Stjuarta.
Četrnaestogodišnji Daket je navodno ubijen iz vatrenog oružja, zbog jakne košarkaškog tima univerziteta Džordžtaun. Takva jakna je kasnije pronađena u Čestnatovoj spavaćoj sobi, ali na njoj nije bilo krvi ni rupe od metka.
Advokati su rekli da su bili šokirani kada su videli koliko je dokaza skrivano od njih i porote. Inače, osumnjičena trojica momaka su bila ispitivana bez prisustva roditelja. Potencijalnim svedocima, koji su zajedno bili ispitivani, rečeno je da usaglase svoje priče, rekli su Čestnatovi advokati. Od odbrane su sakriveni i podaci o jednom tinejdžeru koji je nakon pucnjave viđen u jakni koja izgleda poput Daketove.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je spreman na vojnu akciju protiv Irana ukoliko ne bude postignut dogovor, navodeći da bi u tom slučaju postupio kao tokom dvanaestodnevnog rata u junu prošle godine.
Delegati Kluba bošnjačkog naroda u Domu naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (BiH) danas su Tužilaštvu BiH podneli krivičnu prijavu protiv lidera Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika.
U Italiji su tokom meseca najavljeni štrajkovi na aerodromima i železnici koji mogu da pogode više od 25.000 putnika, preneo je večeras Juronjuz (Euronews).
Svetski servis britanskog javnog servisa "BBC World Service" ostaće bez finansiranja za sedam nedelja ako vlada Velike Britanije ne obezbedi novi sporazum, upozorio je danas generalni direktor korporacije Tim Dejvi.
Antivladini demonstranti sukobili su se večeras sa policijom u Tirani, glavnom gradu Albanije, gde su se hiljade ljudi okupile da traže ostavku zamenice premijera zbog navoda o korupciji.
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković zadržan je danas na granici s Hrvatskom, gde je platio kaznu od 700 evra zbog nedavnog govora koji je održao u Lici i Dalmaciji.
Ruske vlasti saopštile su danas da će sprovesti postepena ograničenja aplikacije za razmenu poruka Telegram, navodeći kao razlog kršenje ruskog zakona.
Šefica diplomatije EU Kaja Kalas rekla je da Kremlj ne shvata ozbiljno pregovore o Ukrajini i da Brisel razmatra imenovanje specijalnog izaslanika koji bi predstavljao 27 članica Unije za pregovaračkim stolom.
U San Francisku je održan "Marš za milijardere" kao protest protiv predloga zakona koji bi od stanovnika Kalifornije sa imovinom većom od milijardu dolara zahtevao jednokratni porez od pet odsto na ukupno bogatstvo.
Havana je obavestila međunarodne aviokompanije da im od sutra na Kubi neće biti dostupno gorivo, pošto je američki predsednik Donald Tramp onemogućio snabdevanje Kube naftom iz Venecuele.
Lider vladajuće koalicije u Republici Srpskoj Milorad Dodik najavio je da će njegova stranka vrlo brzo predložiti parlamentu u Banjaluci da tom entitetu BiH budu vraćena sve prenete nadležnosti iz Dejtonskog sporazuma.
Venecuelanska opoziciona liderka Marija Korina Mačado izjavila je da je jedan od njenih najbližih saveznika otet nekoliko sati nakon što je pušten iz zatvora.
Bugarske vlasti istražuju ubistvo šest osoba povezanih sa nevladinom organizacijom koja se bavi ekološkim aktivnostima, a policija je saopštila da istražuje nekoliko verzija događaja.
Istaknuta norveška ambasadorka Mona Jul podneće ostavku zbog "ozbiljne greške u prosuđivanju" kada je reč o njenom kontaktu sa pokojnim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.
Premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski jzjavio je danas da do kraja najveće akciji borbe protiv droge u njegovoj zemlji moglo biti zaplenjeno 100 tona marihuane.
Branko Blanuša, kandidat opozicione Srpske demokratske stranke (SDS), na ponovljenim izborima za predsednika Republike Srpske (RS) večeras je priznao poraz.
Komentari 1
Lenka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar