Tramp i Merkel optimisti oko trgovinskih pregovora SAD i EU

Američki predsednik Donald Tramp i nemačka kancelarka Angela Merkel nisu danas pokazali nikakavu napetost prilikom susreta na margini NATO samita kod Londona, a izrazili su optimizam oko trgovinskih pregovora između SAD i Evropske unije.
Merkel je rekla da postoji dobra osnova za nastavak trgovinskih pregovora zato što je novi tim vođa EU preuzeo dužnost.
 
Tramp je rekao da je trgovinski sporazum sa EU jedan od "težih sporazuma" za SAD, ali da su planirani sastanci i da veruje da će nešto da bude usaglašeno što će biti dobro za sve. 
 
Tramp je rekao da SAD samo želi da stvari budu "fer".
 
On je ipak nastavio da kritikuje Nemačku, zato što ne povećava svoju potrošnju za vojsku na dva odsto BDP-a, što je cilj koji su zacrtale sve članica NATO do 2024. godine. Merkel je rekla da će nemačka potrošnja za odbranu porasti na 1,4 odsto BDP-a iduće godine i da će dostići dva odsto početkom 2030. godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Umro Dik Čejni

Bivši šef osoblja Bele kuće, kongresmen, sekretar za odbranu i potpredsednik SAD Dik Čejni preminuo je u 84. godini.

Požar u nuklearnoj elektrani u Bugarskoj

U nuklearnoj elektrani Kozloduj u Bugarskoj došlo je do požara u energetskoj sobi bezbednosnog sistema petog bloka, što je izazvalo vanrednu reakciju radnika elektrane, objavio je portal Novinite.

Do sada identifikovano pet miliona žrtava Holokausta

Izraelski memorijalni centar za Holokaust Jad Vašem saopštio je da je nakon više decenija istraživanja do sada identifikovano pet od ukupno šest miliona jevrejskih žrtava koje su ubili nacisti i njihovi saradnici.