Tokom govora Dodika u Skupštini RS opozicija dobacivala "podvala" i "izdaja"

U Banjaluci je nešto posle 17 časova počela Posebna sednica Narodne skupštine Republike Srpske, sa samo jednom tačkom dnevnog reda - Informacija o Programu reformi, koji je usvojilo Predsedništvo BiH.
Tokom govora Dodika u Skupštini RS opozicija dobacivala "podvala" i "izdaja"
Foto: 021.rs
Predsednik parlamenta Nedjeljko Čubrilović rekao je da će se raditi noćas do okončanja sednice. Za usvojeni dnevni red glasalo je 50 poslanika od 76 prisutnih, prenosi N1.
 
Na početku je Nebojša Vukanović glasno tražio povredu Poslovnika, što mu nije dozvolio Čubrilović, nakon čega je nastala polemika i galama.
 
Nakon što je Milorad Dodik Čubriloviću prokomentarisao da se dozvoli Vukanoviću da govori, poslanik SDS-a je snažno negodovao, a Čubrilović mu je zapretio udaljavanjem sa sednice.
 
Izvestilac na tački dnevnog reda je član Predsedništva BiH Milorad Dodik, koji je dobio odobrenje za obraćanje do 90 minuta.
 
SDS-ov šef kluba poslanika Miladin Stanić javio se za reč, podsetio "na prevaru", tvrde da im nije dostavljen original dokumenta, već "podvala koja im je dostavljena na kolegijumu NSRS".
 
Glasno vikanje je usledilo, Dodika je ometao Nebojša Vukanović, kao i ostali opozicionari, a Dodik je Čubriloviću uzvratio:
 
"Pusti, oni meni ne smetaju. Nemoj ti da mi smetaš".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Bole

    24.12.2019 07:50
    Milorad Dodik je bio Tadiceva perjanica a danas Vuciceva..Covek se bogati bilo ko da je predsednik i tako pliva,a dokle???
  • Tarzan

    24.12.2019 02:36
    Što je Vučić za Srbiju to je Dodik za Srpsku. Jedini koji zna i ume da nas izbavi iz ove ničim izazvane agresije i napada na Srpstvo.
  • Дуња

    23.12.2019 20:12
    Милорад Додик
    Милорад Додик је једини човјек у Републици Српској па и у Федерацији Босне и Херцеговине достојан да се назове политичарем. Образован, моралан, харизматичан, бори се за истину и правду, цијели живот и каријеру је жртвовао за то.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

FOTO: Nova flotila za Gazu krenula iz Sicilije

"Flotila za slobodu" od deset brodova sa humanitarnom pomoći i sa oko šezdeset ljudi 15 raznih nacionalnosti, krenula je iz luke u Kataniji na Siciliji sa ciljem da "probije ilegalnu blokadu Gaze".

Lavrov: Rusija nema nameru da napadne Evropu

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je u Ujedinjenim nacijama da njegova zemlja nema nameru da napadne Evropu, ali je naglasio da će bilo kakva agresija protiv njegove zemlje "naići na odlučan odgovor".

EU jača mandat Europola

Pregovarači Saveta i Evropskog parlamenta postigli su preliminarni sporazum o jačanju Europola radi bolje podrške članicama u borbi protiv krijumčarenja migranata i trgovine ljudima.

Britanija uvodi digitalne lične karte

Britanska vlada objavila je danas da će uvesti digitalne lične karte za svoje građane i rezidente Velike Britanije, ističući da je cilj borba protiv ilegalnog rada.