Na čelu litije nalazi se mitropolit MCP Amfilohije.
Pre početka litije sveštenik Branko Vujačić apelovao je na građane da ne nose nacionalna i partijska obeležja, kao i da ne bacaju petarde.
Obraćanje mitropolita očekuje se po povratku litije u Saborni hram.
Mediji prenose i da je više hiljada građana Berana danas protestovalo.
Građani Berana se već danima mirno okupljaju u porti manastira Đurđevi stupovi na moleban u znak protesta zbog Zakona o slobodi veroispovesti.
Među njima je svakodnevno gradonačelnik Berana Dragoslav Šćekić i veliki broj lokalnih funkcionera u ovom jedinom opozicionom gradu na severu Crne Gore.
Protesti se danima održavaju širom te zemlje.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 2
V
novosadjan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar