Celo hrvatsko ministarstvo mora u izolaciju

Svi funkcioneri hrvatskog Ministarstva nauke i obrazovanja, na čelu sa ministarkom Blaženkom Divjak, dobili su uputstvo da se samoizoluju i testiraju na koronu.
Epidemiolozi su im dali uputstvo nakon što je otkriveno da je državna sekretarka iz ovog ministarstva pozitivna na virus.
 
U saopštenju ministarstva navodi se da je to uputstvo dobila ministarka Divjak u konsultaciji sa epidemiolozima, kao i svi funkcioneri ministarstva, nakon što je državna sekretarka Ivana Franić saznala da je pozitivna.
 
Hrvatski mediji preneli su da je Franić bila na svadbi u Zadru nakon čega se nije testirala, a po povratku u Zagreb učestvovala je na kolegijumu u ministarstvu i drugim sastancima.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp: Što pre ukinuti pomeranje kazaljki

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp pozvao je danas Senat SAD da donese zakon o prestanku pomeranja satova tokom promene letnjeg i zimskog računanja vremena.

Indoneziju pogodio i drugi snažan zemljotres

Zemljotres jačine 6,4 stepena po Rihterovoj skali pogodio je danas Indoneziju, samo 13 časova nakon što je tu zemlju pogodio zemljotres jačine 7,7 stepeni, koji je odneo najmanje 47 života.

Dva tankera pogođena u Ormuskom moreuzu

Tanker u vlasništvu državne naftne kompanije Abu Dabija ADNOC napadnut je dok je prolazio kroz Ormuski moreuz, saopštila je danas državna novinska agencija Emirata WAM.