Od utorka u ponoć 800.000 stanovnika Glazgova, Vest Danbartonšajra i Ist Renfrušajra ne smeju u svoje domove da primaju ljude koji nisu deo njihovog domaćinstva, niti smeju da idu u posetu jedni drugima.
Škotska premijerka Nikola Sterdžon objasnila je ovu odluku time što se zaraza uglavnom prenosi u kućama i da će ta mera biti na snazi dve nedelje, piše Gardijan.
"Znam koliko je ovo nepopularna mera za ljude u tim područjima. Znam to, jer i ja živim u Glazgovu. Dakle, pravila se odnose na mene kao i na svakog drugog", rekla je Sterdžon.
Škole, pabovi i restorani ostaće otvoreni.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 3
A
NIA
Tozo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar