Nemačke mašinovođe ponovo u štrajku, traže veće plate

Veliki broj mašinovođa u Nemačkoj danas je stupilo u štrajk, drugi put ovog meseca, zahtevajući povećanje plata.
Nemačke mašinovođe ponovo u štrajku, traže veće plate
Foto: Pixabay
Sindikat mašinovođa nemačke železnice Dojče ban pozvao je na štrajk koji je počeo noćas u 2.00 i koji bi trebalo da traje do srede u 2.00. 
 
Sindikat traži povećanje plata za 3,2 odsto i jednokratni "korona virus bonus" od 600 evra.
 
Dojče ban je juče najavio da je spreman za pregovore o bonusu za ovu godinu i pozvao predstavnike sindikata da se vrate za pregovarački sto.  
 
Nije precizirana ponuda železnice, a sindikat je odlučio da nastavi sa planiranim štrajkom.
 
Oko četvrtina vozova u medjunarodnom saobraćaju danas saobraća kroz Nemačku, kao i oko 40 odsto regionalnih vozova.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Kuba ponovo ostala bez struje

Kubanska nacionalna elektroenergetska mreža u subotu je isključena po drugi put u poslednjih nedelju dana zbog naftne blokade koju su ovoj karipskoj državi uvele SAD, saopštili su kubanski zvaničnici.

Tramp ima šest zahteva za Iran

Admiministracija Donalda Trampa, nakon tri nedelje rata, započela je razgovore o sledećoj fazi i o tome kako bi mirovni pregovori sa Iranom mogli da izgledaju, a od Teherana bi se tražilo da ispuni šest zahteva.