U nuklearnoj elektrani u Zaporožju obnovljeno napajanje strujom

Generalni direktor Međunarodne organizacije za atomsku energiju (IAEA) Rafael Grosi saopštio je danas da je obnovljeno napajanje električnom energijom nuklearne elektrane Zaporožje.
U nuklearnoj elektrani u Zaporožju obnovljeno napajanje strujom
Foto: FoNet/AP
Grosi je na Tviteru naveo da ga je tim IAEA koji je u elektrani, obavestio "da je obnovljno spoljno napajanje nuklearne elektrane u Zaporožju", nužno za njenu tehnološku bezbednost.
Jutrošnji nestanak električne energije je uzrokovan artiljerijskim gađanjem udaljene trafostanice, dodao je on.
Naglasio je da je situacija nebezbedna i ponovo tražio hitno uspostavljanje zaštitne zone oko nuklearne elektrane.
 
Grosi je jutros izjavio da je ukrajinska nuklearna elektrana okružena ruskim trupama po drugi put u pet dana izgubila napajanje električnom energijom spolja, što je potrebno za njene vitalne bezbednosne sisteme.
 
"Ovaj ponovljeni gubitak energije je duboko zabrinjavajući razvoj događaja i naglašava hitnu potrebu za nuklearnom sigurnošću i zonom zaštite te lokacije", napisao je Grosi na Tviteru.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Bira se novi visoki predstavnik za BiH

U Sarajevu se nastavlja zasedanje Upravnog odbora Saveta za sprovođenje mira (PIC) u Bosni i Hercegovini, na kojem bi trebalo da bude izabran novi visoki međunarodni predstavnik u ovoj zemlji.

Izabrane nove članice Saveta bezbednosti UN

Generalna skupština Ujedinjenih nacija izabrala je Austriju, Portugal, Trinidad i Tobago, Zimbabve i Kirgistan za članice Saveta bezbednosti UN sa dvogodišnjim mandatom koji počinje 1. januara 2027. godine.

Tramp nazvao Netanјahua ludim i nezahvalnim

Američki predsednik Donald Tramp je tokom razgovora u ponedeljak oštro kritikovao izraelskog premijera Benјamina Netanјahua zbog eskalacije izraelskih vojnih akcija u Libanu, nazivajući ga "ludim" i "nezahvalnim".