Novinarka iz Banjaluke: Policija dozvolila huliganima da tuku ljude, rekli da 's tim nemaju ništa'
Novinarka portala E-trafika Vanja Stokić koja je večeras povređena u napadu huligana na aktiviste LGBTIQ zajednice u Banjaluci, izjavila je da je policija dozvolila huliganima da "tuku ljude".
"Policija je dozvolila da huligani tuku večeras ljude na Mejdanu. Bili su tu i samo su se sklonili", napisala je Stokić na svom Fejsbuk profilu.
Ona je za sarajevski portal Žurnal izjavila da je novinare i aktiviste Organizacionog odbora "Bh. povorka ponosa" i udruženja "Geto" ispred prostorija Transparensi Internešnela u BiH u banjalučkom naselju Mejdan napalo oko 30 huligana.
"Razbežali smo se. Mene su stigli i bacili me preko jednog zida, povređen mi je lakat", navela je ona.
Dodala je da su huligani aktivisti Ajdinu Kamberu razbili flašu o glavu.
"Ajdin i ja uspeli smo pobeći do vozila i kružili smo tražeći ostale kolege. Ugledali smo patrolu policije, rekavši im da tuku ljude u blizni, da bi oni rekli da s tim nemaju ništa", navela je Stokić.
Iz Policijske uprave Banjaluka samo je kratko saopšteno da je kod prostorija TI-a "došlo do narušavanja javnog reda i mira i da je policija nakon prijave izašla na teren".
Ti u BIH je Organizacionom odboru "Bh. povorka ponosa" i banjalučkom udruženju 'Geto' ustupio svoje prostorije da bi večeras mogli da održe sastanak, pošto je Policijska uprava Banjaluka jutros zabranila skup na kojem su bili planirani projekcija filma "Prajd", diskusija o pravima i slobodama i žurka u prostoru DKC Incel.
Policija je zabranu skupa koji je trebalo da bude održan večeras, obrazložila "realnom opasnošću od ugrožavanja većeg broja ljudi i imovine".
Direktorka TI BIH Ivana Korajlić izjavila je za agenciju Beta da je policija upozorila učesnike sastanka u prostorijama ove nevladine organizacije da će biti napadnuti, zbog čega su oni odlučili da napuste taj prostor.
Sačekali su ih huligani koji su ih napali, a tek naknadno je reagovala policija koja je aktiviste sprovela do Policijske uprave Banjaluka, gde su dali izjave.
Prema nezvaničnim informacijama niko od napadača za sada nije priveden.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Iranski predsednik se izvinio za napade: "Nećemo više gađati susede u Zalivu"
07.03.2026.•
0
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je da Iran više neće gađati susede u Zalivu, osim ako napad ne potekne iz tih zemalja.
Letovi kompanije Emirejts za Dubai obustavljeni do daljeg
07.03.2026.•
0
Avio kompanija Emirejts (Emirates) obustavila je jutros do daljeg svoje letove za Dubai i iz tog grada, saopštila je kompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE).
AP: Školu u Iranu najverovatnije pogodili Amerikanci
07.03.2026.•
1
Brojni dokazu ukazuju na to da je eksplozija u školi u Iranu u kojoj su poginule brojne učenice verovatno izazvana američkim vazdušnim napadima.
Objavljeni memorandumi FBI u slučaju "Epstin" koji uključuju seksualne optužbe protiv Trampa
07.03.2026.•
3
Ministarstvo pravde SAD postavilo je na internet tri memoranduma Federalnog istražnog biroa (FBI) u kojima se opisuju intervjui na temu neproverenih tvrdnji da je predsednik SAD Donald Tramp počinio seksualni napad.
EU suspendovala bezvizni režim sa Gruzijom za nosioce diplomatskih i službenih pasoša
06.03.2026.•
2
Evropska unija suspendovaće bezvizni režim sa Gruzijom za one koji imaju diplomatske, službene ili zvanične pasoše, saopštile su potpredsednica Evropske komisije Kaja Kalas i evropska komesarka za proširenje Marta Kos.
Evropska komisija kritikovala Zelenskog zbog pretnje upućene Orbanu
06.03.2026.•
0
Evropska komisija je danas u retkoj kritici predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog osudila njegove "neprihvatljive pretnje" premijeru Mađarske Viktoru Orbanu.
Lukašenko pomilovao 18 političkih zatvorenika
06.03.2026.•
1
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pomilovao je 18 političkih zatvorenika, čime je nastavio niz oslobađanja zarobljenika kako bi obnovio veze sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD).
Tramp: Sa Iranom jedini mogući sporazum je bezuslovna predaja
06.03.2026.•
2
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da neće biti sporazuma sa Iranom sem bezuslovne predaje.
Politiko: EU želi da spreči da nove članice postanu Mađarska 2.0
06.03.2026.•
7
Glavni prioritet Evropske komisije, kada je reč o prijemu novih članica u EU, jeste da obezbedi da se nijedna država kandidat ne pretvori u "sledeću Mađarsku", piše danas Politiko.
Tramp: Kuba uskoro pada
06.03.2026.•
10
Američki predsednik Donald Tramp kazao je da će uskori pasti i Kuba, a kada se to desi u Havanu će biti poslat državni sekretar Mark Rubio da završi posao.
Mađarska proteruje sedam Ukrajinaca, zaoštravaju se odnosi sa Kijevom
06.03.2026.•
1
Mađarska će proterati svih sedam ukrajinskih državljana koji su pritvoreni dok su prevozili gotovinu i zlato iz Austrije i Ukrajine preko mađarske teritorije.
Objavljeni nestali Epstinovi dosijei u kojima su optužbe protiv Trampa
06.03.2026.•
4
Ministarstvo pravde SAD objavilo je ranije neviđena dokumenta iz dosijea osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, uključujući intervjue i beleške FBI u kojima se nalaze optužbe na račun Donalda Trampa.
Napad na iransku školu: Vojni istražitelji veruju da su američke snage odgovorne
06.03.2026.•
2
Vojni istražitelji Sjedinjenih Američkih Država (SAD) veruju da su američke snage verovatno odgovorne za vazdušni napad na iransku školu i ubistvo desetina dece prošle subote.
Američki ministar najavljuje još jače napade, Iran gađao Izrael kasetnom municijom
06.03.2026.•
0
Američki ministar odbrane Pit Hegset izjavio je da će se napadi Sjedinjenih Američkih Država na Iran uskoro dramatično povećati.
Berni Sanders: Netanjahu je ekstremista koji je godinama gurao SAD u rat sa Iranom
06.03.2026.•
6
Nezavisni senator Sjedinjenih Američkih Država Berni Sanders kritikovao je izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, optužujući ga da je "ekstremista".
Oko 20.000 pomoraca i 15.000 putnika zarobljeno u Persijskom zalivu
05.03.2026.•
4
Oko 20.000 pomoraca i 15.000 putnika zarobljeno je u Persijskom zalivu zbog rata na Bliskom istoku i blokade Ormuskog moreuza, saopštila je danas Međunarodna pomorska organizacija (IMO), prenose francuski mediji.
Tramp: Moram da budem uključen u imenovanje novog ajatolaha Irana
05.03.2026.•
36
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da želi lično da bude uključen u izbor novog vrhovnog vođe Irana posle ubistva ajatolaha Alija Hamneija.
Zelenski: Naftovod Družba mogao bi da bude operativan za mesec i po
05.03.2026.•
6
Naftovod Družba, oštećen u januaru, mogao bi da bude operativan u roku od mesec i po dana, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski.
Kijev i Moskva će do sutra razmeniti po 500 ratnih zarobljenika
05.03.2026.•
1
Rusija i Ukrajina će razmeniti po 500 ratnih zarobljenika sa svake strane danas i sutra posle dogovora postignutog tokom nedavnih pregovora u Ženevi.
U Osijeku podignuta optužnica protiv državljanina Srbije zbog krijumčarenja droge
05.03.2026.•
0
Ured za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) podigao je optužnicu pred sudom u Osijeku protiv 34-godišnjeg državljanina Srbije.
Dojavio da je u firmi postavljena bomba da bi ranije otišao sa posla, uhapšen dok je bio u vikendici
05.03.2026.•
3
Radnik Rudarsko-energetkog kombinata (REK) "Oslomej" u Severnoj Makedoniji uhapšen je jer je prijavio lažnu bombu kako bi ranije otišao s posla.
Komentari 4
A3
zztop
EvoOvako
Koliko glup moraš biti da ne ukapiraš da su nas podelili po naciji, pa po veri, pa sada po seksualnom opredeljenju. I, dobro, nismo isti. Ali moramo imati iste vrednosti i poštovati. Probajte hetero ili LGBTIQ Danci reći da Farska ostrva ne trebaju biti pod njihovom ingerencijom. Ili recimo hetero ili LGBTIQ Norvežaninu da Svalbard treba biti ruski. Pa, vidite odgovor. Isto vredi i za Dance/Norvežani ateiste i hrišćane.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar