Zemljotres magnitude 5,8 na zapadu Francuske, jedna osoba povređena, 1.100 domova ostalo bez struje

Zemljotres magnitude 5,8 pogodio je područje na zapadu Francuske gde je jedna osoba povređena i to je najjači potres u toj zemlji od 2002. godine, saopštio je francuski seizmološki zavod.
Zemljotres magnitude 5,8 na zapadu Francuske, jedna osoba povređena, 1.100 domova ostalo bez struje
Foto: Pixabay
"Potres magnitude 5,8 zabeležen je u petak na zapadu Francuske. To je najjači zemljotres zabeležen u zemlji od 2002. godine i jedan od najjačih zemljotresa uopšte zabeleženih u Francuskoj", izjavio je ministar za ekološku tranziciju i teritorijalnu koheziju Kristof Beši.
Potres se dogodio u petak u 18.38 sa epicentrom između gradova La Rošel i Nior.
BFMTV je preneo da su spasilačke službe zbrinule jednu lakše povređenu osobu i dodao da je uočeno više pukotina na zgradama.
 
Dodaje se da je oko 1.100 domova ostalo bez struje i da je oštećen jedan dalekovod.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Realista

    17.06.2023 19:32
    Uređeni sistem
    To je pravna država gde se poštuju zakoni. Nestalo struje, oštećen dalekovod i to je to. U Turskoj je bilo preko 50.000 mrtvih i čitave četvrti su sravnjene sa zemljom i Turci ponovo izaberi onog istog koji je prouzrokovao tragediju. Ne treba smetnuti sa uma da su Turci (Osmanlije) vladale srbijom 5 vekova. Otuda i sličnost u samodestruktivnom odabiru vođe.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Zemljotres kod Sarajeva

Zemljotres jačine tri stepena po Rihteru pogodio je šire područje Sarajeva večeras nešto pre 19 časova.

Osmoro dece ubijeno u pucnjavi u Luizijani

Najmanje osmoro dece je ubijeno, a više osoba je ranjeno u pucnjavi u gradu Šrivportu, u američkoj saveznoj državi Luizijani, dok je osumnjičeni napadač takođe mrtav, saopštila je policija.

Obeležen dan sećanja na žrtve u NDH

U Donjoj Gradini kod Kozarske Dubice danas je obeležen Dan sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Јevrejima i Romima u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj (NDH) kojem su prisustvovali zvaničnici Srbije i Republike Srpske.

Tramp će javno čitati citate iz Biblije

Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće u javnom čitanju Biblije, dok njegova administracija nastavlja da integriše religiju, posebno hrišćanstvo, u zvanične državne aktivnosti.

Danas parlamentarni izbori u Bugarskoj

U Bugarskoj se održavaju prevremeni parlamentarni izbori, na kojima više od 6,5 miliona birača ima pravo glasa i bira između 24 političke formacije - 14 stranaka i 10 koalicija.