Protesti su organizovani na poziv oko 100 sindikalnih organizacija i političara koji su najavili učešće oko 30.000 ljudi. Skupove su podržali i glumci.
U Parizu je masa skandirala "Policija svuda, pravde nigde", "Nema pravde, nema mira" i "Pravda za Nahela", tinejdžera ubijenog 27. juna u blizini Pariza tokom rutinske saobraćajne provere puta. Njegova smrt izazvala je talas nereda u zemlji.
Ubrzo posle početka protesta u Parizu, nekoliko stotina ljudi obučenih u crno i sa kapuljačama oštetilo je izlog jedne banke, a zatim raznim predmetima gađali policijski automobil zaglavljen u saobraćaju.
Ministarstvo unutrašnjih poslova mobilisalo je 30.000 policajaca i žandarma širom zemlje, uključujući 6.000 da nadgledaju posetu poglavara Rimokatoličke crkve, pape Franje Marseju.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar