Navaljni iz ledene zatvorske kolonije: "Nije još bilo hladnije od -32 stepena"
Pritvoreni ruski opozicioni političar Aleksej Navaljni se 9. januara ironično požalio na polarne uslove u zatvoru unutar Arktičkog kruga u kojem se nalazi od Božića.
Foto: Beta/AP
Navaljni je preseljen u zatvorsku koloniju IK-3 u Karpu, regionu Jamal-Nenec, smeštenoj oko 1900 kilometara severoistočno od Moskve, objavili su njegovi pobornici 25. decembra.
U objavi na aplikaciji Telegram, 47-godišnji političar napisao je da je zbog svog stava stavljen u samicu ubrzo nakon što je napustio karantin.
"Nije još bilo hladnije od -32", napisao je u objavi punoj ironije.
"Ništa te ne osveži kao šetnja Jamalom u 6.30 ujutru. Čak i na toj temperaturi možete šetati duže od pola sata samo ako uspete da stvorite novi nos, uši i prste", napisao je.
Objavio je fotografiju betoniranog, uskog dvorišta s rešetkama u kojem šeta. Spomenuo je scenu iz filma "Povratnik" iz 2015. u kojoj se Leonardo Dikaprio sklanja u leš konja.
"Mislim da to ne bi ovde funkcionisalo. Mrtav konj smrznuo bi se za 15 minuta. Ovde nam treba slon, vrući slon, pečen", rekao je Navaljni.
Kolonija "Polarni vuk" u kojoj se opozicionar nalazi smatra se jednom od najgorih u Rusiji. Većina tamošnjih zatvorenika optužena je zbog teških zločina.
Zime su teške, a temperature bi tamo iduće nedelje trebalo da padnu na -28 stepeni.
Zatvor se nalazi šezdesetak kilometara unutar granice Arktičkog kruga, a osnovan je šezdesetih godina kao deo sistema gulaga.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Srušio se ruski vojno-transportni avion An-22, poginula cela posada
09.12.2025.•
0
Ruski vojno-transportni avion An-22 srušio se danas u Ivanovskoj oblasti, više od 200 kilometara severoistočno od Moskve, saopštile su tamošnje vlasti i dodale da su svi u letelici poginuli.
Velika Britanija uvela sankcije ruskim medijima zbog informacionog rata
09.12.2025.•
3
Velika Britanija danas je uvela sankcije protiv ruskih medija.
Ustavni sud BiH privremeno suspendovao zakon RS o finansiranju političkih stranaka
09.12.2025.•
0
Ustavni sud Bosne i Hercegovine (BiH) danas je doneo privremenu meru kojom je stavio van snage Zakon o finansiranju političkih organizacija, koji je Narodna skupština Republike Srpske usvojila u maju ove godine.
Najmanje 13 zatvorenika pronađeno mrtvo u ekvadorskom zatvoru
09.12.2025.•
0
Najmanje 13 zatvorenika pronađeno je mrtvo u nedelju u južnom ekvadorskom zatvoru koji je poslednjih meseci pogođen nasiljem, saopštila je u ponedeljak zatvorska služba SNAI.
Grčki poljoprivrednici blokiraju puteve, aerodrome i luke, tužilac traži hitne mere
09.12.2025.•
1
Dok hiljade poljoprivrednika u Grčkoj već danima blokiraju puteve traktorima tražeći finansijsku pomoć države, tužilac Vrhovnog suda izdao je nalog da se po službenoj dužnosti preduzmu mere za prekidanje protesta.
Broj žrtava požara u Hongkongu porastao na 160
09.12.2025.•
0
Broj žrtava u požaru koji je prošle nedelje zahvatio sedam solitera u Hongkongu porastao je na 160.
Politiko za najmoćnijeg čoveka Evrope izabrao - Trampa
09.12.2025.•
0
Prvi u godišnjem rangiranju 28 najmoćnijih ljudi u evropskoj politici briselskog Politika je američki predsednik Donald Tramp koga su nazvali "Transatlantski udarni talas".
Milijarder i populista Andrej Babiš imenovan za premijera Češke
09.12.2025.•
2
Predsednik Češke Petr Pavel imenovao je danas milijardera, lidera populističke stranke ANO Andreja Babiša za novog premijera Češke.
"Zapanjujući iznosi": Zemlje EU će morati da obezbede milijarde evra kao garanciju zajmova za Ukrajinu
09.12.2025.•
5
Zemlje Evropske unije će morati pojedinačno da obezbede milijarde evra da bi garantovale zajmove za Ukrajinu u iznosu do 210 milijardi evra, pri čemu se očekuje da Nemačka pokrije do 52 milijarde evra.
Tramp: Kazna od 120 miliona evra Masku je gnusna, Evropa ide u pogrešnom pravcu
09.12.2025.•
1
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je kazna od 120 miliona evra, koju su tehnološki regulatori EU izrekli kompaniji X Ilona Maska, "gnusna", kao i da ne razume kako evropski regulatori mogu da opravdaju taj potez.
Japan posle jakog zemljotresa: Najmanje 23 osobe povređene, upozorenje na cunami ublaženo
08.12.2025.•
0
Jak zemljotres magnitude 7,5 potresao je danas severoistočni Japan, posle kojeg je izdato naređenje za evakuaciju 90.000 ljudi, a upozorenje na cunami je ublaženo.
Evropska unija zaoštrava odnos prema migrantima
08.12.2025.•
0
Evropski savet postigao je danas sporazum o zakonu kojim se ubrzavaju i pojednostavljuju procedure vraćanja osoba koje ilegalno borave u zemljama članicama.
FOTO: Poljoprivrednici u Grčkoj blokirali puteve, granične prelaze i aerodrome, sukobi s policijom
08.12.2025.•
8
Grčki poljoprivrednici organizovali su danas štrajk i blokirali ključne puteve, granične prelaze i dva aerodroma na Kritu kako bi izrazili protest i zbog kašnjenja evropskih subvencija.
Jak zemljotres u Japanu, izdato upozorenje na cunami
08.12.2025.•
0
Zemljotres magnitude 7,6 dogodio se danas kod severoistočne obale Japana.
Napadnut vrtić u Sudanu: Ubijeno 114 ljudi, među njima i 63 dece
08.12.2025.•
0
Broj ubijenih u napadu dronovima na vrtić i druge lokacije u gradu Kalugi povećan je na 114 ljudi, od čega 63 dece, saopšteno je iz Svetske zdravstvene organizacije (SZO).
Alija Balijagić osuđen na 40 godina zatvora
08.12.2025.•
0
Alija Balijagić osuđen je danas na 40 godina zatvora zbog teškog ubistva brata i sestre, Jovana (60) i Milenke Madžgalj (69), u Sokolcu 25. oktobra prošle godine.
VIDEO: Tajland napao Kambodžu
08.12.2025.•
2
Tajland je pokrenuo vazdušne napade duž sporne granice s Kambodžom, javila je tajlandska vojska.
Tri devojke u Beču izazvale 18 požara iz dosade
08.12.2025.•
0
Policija u Beču razotkrila je niz požara u više gradskih opština, a iza paljevina stoje tri devojke, koje su se dobrovoljno predale i priznale dela navodeći da su tokom novembra podmetnule 18 požara "iz dosade".
VIDEO: Žene u Iranu trčale maraton bez hidžaba, uhapšeni organizatori trke
08.12.2025.•
3
Iransko tužilaštvo saopštilo je da su dvojica organizatora maratona uhapšena zbog toga što su dozvolili učešće ženama koje nisu nosile hidžabe.
Mađarska i Slovačka će se žaliti Sudu pravde EU ako se usvoji zabrana isporuke ruskih energenata
07.12.2025.•
2
Mađarska i Slovačka će odluku o zabrani isporuke ruske nafte i gasa, koju Evropska komisija namerava da stavi na glasanje sledeće nedelje, osporavati pred Sudom pravde Evropske unije.
Evropski mediji: Trampova doktrina ponizila Evropu čije vođe ćute
07.12.2025.•
3
Politički krugovi i javnost u EU su zaprepašćeni i kivni, a vođe i vlade EU za sada krajnje uzdržano reaguju na doktrinu SAD o "civilizacijskom posrnuću Evrope" i stavu da Rusija mora postati partner, a ne neprijatelj.
Komentari 3
Novi Čo(ve)k
Kao medicinski fenomen, jedini čovek koji je preživeo nemoguće: trovanje Novičokom, on bi na front doneo oreol nepobedivosti i značajno podigao moral ruskoj vojsci.
Ovakvu priliku ne sme propustiti.
Joki
w/e
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar