Nade za spasavanje četiri osobe nestale u eksploziji u hidroelektrani u Italiji sve manje

Nade za spasavanje četiri osobe nestale u nesreći u hidrocentrali na severu Italije su sve manje, saopštili su vatrogasci angažovani u delu elektrane gde nivo vode brzo raste.
Nade za spasavanje četiri osobe nestale u eksploziji u hidroelektrani u Italiji sve manje
Foto: 021.rs
Tri osobe su poginule u utorak posle eksplozije i požara u podzemnom delu hidrocentrale u Barđiju, na jezeru Suvijani, 80 kilometara od Bolonje.
U akciji spasavanja su angažovani ronioci, ali se i dalje ne zna kako je  došlo do nesreće.
Kompanija Grin Enel Pauer saopštila je da je proteklih dana završeno testiranje prve grupe generatora u centrali i da je u vreme nesreće u toku bila proba druge grupe.
 
Hidrocentrala je imala kapacitet od 300 megavata, navodi Rojters. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Strani novinar otet u Iraku

Strani novinar otet je u Iraku, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova te države, ali nije iznelo identitet novinara, niti za koga radi.

SAD ponovo otvorile ambasadu u Venecueli

SAD su formalno ponovo otvorile amabasadu u Venecueli, pošto su dve zemlje obnovile pune diplomatske odnose, nakon što je administracija američkog predsednika Donalda Trampa početkom januara svrgnula sa vlasti Madura.

Mladi Nemci masovno odbijaju da idu u vojsku

Vojni rok u Nemačkoj još je dobrovoljan, ali bi uskoro mogao postati obavezan. To je jedan od razloga zbog kojih sve više mladih muškaraca protestuje protiv viojne službe i poziva se na prigovor savesti.

Iran: Ako američki vojnici dođu, spalićemo ih

Predsednik iranskog parlamenta Mohamad Bager Kalibaf je poručio Vašingtonu da će, ukoliko izvrše kopnenu invaziju na Iran, američki vojnici biti "spaljeni" i da će biti pojačani napadi na saveznike SAD.