Devojčica oteta kao dvogodišnjakinja pronađena posle 25 godina: Majka je krila u Meksiku
Andrea Mišel Rejes imala je samo dve godine kada je majka otela od oca u Konektikatu i odvela u Meksiko, gde joj se sve do sada izgubio svaki trag.
Foto: Pixabay
Rejes je njena majka Rosa Tenorio otela oktobra 1999. godine, navodi policijsko odeljenje Nju Hejvena u Konektikatu. Tenorio nije imala starateljstvo nad ćerkom, o kojoj je u tom trenutku brinuo otac, prenosi RTS.
Policija i FBI su podigli nalog za hapšenje Tenorio, za koju se sumnjalo da je sa ćerkom pobegla u Meksiko. Andrejin otac više puta je odlazio u Meksiko, ali nije uspeo da ih pronađe.
Slučaj pronalaženja nestale Andreje bio je napušten sve do 2023. godine, kada je policijski detektiv ponovo počeo da istražuje kidnapovanje.
Koristeći kombinaciju ispitivanja, pretresa i pretraživanja društvenih mreža, detektiv Kelin Nivakof utvrdio da Rejes živi u meksičkom gradu Puebla, koji ima više od milion stanovnika.
Napredni DNK testovi potvrdili su srodnički odnos Rejes sa njenim ocem, koji su se konačno ponovo sreli posle više od dve decenije.
"Tokom godina, Andrejin otac je neumorno tragao za njom, ali nikada nije uspeo da pronađe ni nju ili njenu majku", navodi kompanija za DNK testiranje "Otram", koja je učestvovala u slučaju.
Identifikacija Rejes u sklopu je inicijative za rešavanje više od 500 slučajeva otmica maloletnika iz Nacionalnog sistema nestalih i neidentifikovanih osoba.
"Iako kod mnogih slučajeva tragovi ne vode nikud, nijedan 'hladni' slučaj nikada nije zatvoren. Privrženi smo rešavanju svakog takvog slučaja i ovo je savršen primer", ističu iz policije Nju Hejvena, prenosi RTS.
Rejes, koja sada ima 27 godina, stanovnica je Meksika. Nalog za hapšenje Tenorio je aktivan i važeći u SAD, kažu iz policije i dodaju da veruju da se ona i dalje nalazi u Meksiku.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Odložen odlazak potpredsednika SAD na pregovore sa Iranom
21.04.2026.•
0
Za sada je odložen odlazak potpredsednika SAD Džej Di Vensa za Islamabad, glavni grad Pakistana, na planirane pregovore sa Iranom, javlja CNN pozivajući se na neimenovane izvore.
Belgija priprema građane na vanredne situacije: Evo šta treba da imate kod kuće
21.04.2026.•
2
Nacionalni krizni centar Belgije pokrenuo je kampanju "Spremni zajedno", kojom zvanično poziva građane da pripreme komplet za hitne slučajeve.
Iran bez interneta više od 50 dana
21.04.2026.•
0
Gotovo potpuni prekid interneta u Iranu traje već 53 dana.
Da li su dometi "zelene energije" skromni?
21.04.2026.•
5
Nema spora da se po celom globusu poslednjih godina snažno ulaže u solarne i vetroenergane.
Zakonska zabrana pametnih telefona u školama u Engleskoj, većina ih je već ukinula u praksi
21.04.2026.•
0
Vlada Velike Britanije najavila je uvođenje zakonske zabrane upotrebe pametnih telefona u školama u Engleskoj, saopšteno je iz Ministarstva za obrazovanje.
Gutereš: Sukob na Bliskom istoku produbljuje energetsku krizu
21.04.2026.•
0
Sukob na Bliskom istoku izazvao je "najtežu energetsku krizu u jednoj generaciji", izjavio je danas generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN) Antonio Gutereš.
Mađarska izgubila spor: Sud EU naložio ukidanje anti-LGBT zakona o deci
21.04.2026.•
6
Sud pravde EU presudio je danas da je Mađarska prekršila zakon EU kada je zabranila deci pristup LGBT sadržajima i naložio Budimpešti da ukine taj zakon.
Pojeftinilo gorivo u Severnoj Makedoniji
21.04.2026.•
0
Pojeftinilo je gorivo u Severnoj Makedoniji.
Toreador teško povređen tokom koride u Sevilji
21.04.2026.•
1
Poznati toreador Morante da la Puebla teško je povređen kada ga je ubo bik tokom koride u Sevilji.
Lekarima u Grčkoj brojni podsticaji da rade na ostrvima: Bonusi, besplatan smeštaj, hrana...
21.04.2026.•
0
Opštine na grčkim ostrvima, uz podršku Ministarstva zdravlja, uvode različite finansijske i materijalne podsticaje kako bi privukle lekare u zdravstvene centre i klinike koje se suočavaju sa ozbiljnim nedostatkom osoblja
Peter Mađar rekao da će uhapsiti Netanjahua ako dođe u njegovu zemlju
21.04.2026.•
19
Lider stranke Tisa Peter Mađar izjavio je da bi ta zemlja morala da uhapsi Benjamina Netanjahua ukoliko uđe na mađarsku teritoriju, s obzirom na to da je za njim raspisana poternica Međunarodnog krivičnog suda (ICC).
Italijanski advokati će dobijati bonuse ako nagovore migrante da se vrate kući
21.04.2026.•
2
Italijanskim advokatima biće isplaćivani bonusi ako uspeju da uvere svoje klijente migrante da se vrate kući u okviru vladinog plana koji je upoređen s nagradom u stilu Divljeg zapada.
Pucnjava kod istorijske piramide u Meksiku: Ubijena kanadska turistkinja, još šestoro ranjeno
21.04.2026.•
0
Jedna kanadska turistkinja je ubijena, a još šestoro je ranjeno kada je muškarac pucao na njih iz pištolja kod istorijske piramide u Teotivakanu, severno od prestonice Meksika.
Šarl Mišel optužuje Fon der Lajen da grabi moć
20.04.2026.•
0
Bivši predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel kritikovao je Evropsku komisiju i njenu predsednicu Ursulu fon der Lajen zbog nastojanja da preuzmu veću moć nego što im pripada.
EU priprema hitne mere zbog moguće nestašice avionskog goriva
20.04.2026.•
2
Evropska unija priprema mere za efikasniju raspodelu avionskog goriva među državama članicama i obezbeđivanje alternativnih izvora snabdevanja, dok je transport energenata kroz Ormuski moreuz i dalje u zastoju.
Podrška Trampu pala na najniži nivo u drugom mandatu
20.04.2026.•
2
Podrška predsedniku SAD Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom drugom mandatu, dok Amerikanci izražavaju sve veću zabrinutost zbog rasta troškova života i rata sa Iranom.
Japan pogodio zemljotrees jačine 7,4 stepena, izdato upozorenje na cunami
20.04.2026.•
0
Japan je danas pogodio zemljotres jačine 7,4 stepeni po Rihterovoj skali, prenosi japanski portal NHK.
Prvi rezultati izbora u Bugarskoj: Vodi stranka Rumena Radeva, u parlament ulaze još tri liste
20.04.2026.•
6
Prvi rezultati parlamentarnih izbora u Bugarskoj pokazuju da stranka "Progresivna Bugarska" bivšeg bugarskog predsednika Rumena Radeva vodi sa 44,4 odsto glasova, dok se očekuje da u skupštinu uđu još tri liste.
Mickoski negira da je angažovao izraelsku firmu za praćenje funkcionera opozicije
19.04.2026.•
0
Premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski odbacio je optužbe opozicionog SDSM da je angažovao izraelsku obaveštajnu kompaniju "Blek kjub" za praćenje funkcionera te partije i njenog predsednika Venka Filipčeta.
Iran odbio pregovore sa SAD
19.04.2026.•
0
Iran je odbio da učestvuje u drugoj rundi mirovnih pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Zemljotres kod Sarajeva
19.04.2026.•
0
Zemljotres jačine tri stepena po Rihteru pogodio je šire područje Sarajeva večeras nešto pre 19 časova.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar