Premijer Jemena podneo ostavku

Premijer jemenske vlade rekao je da podnosi ostavku, a kao razlog naveo je "nemogućnost da donese neophodne reforme".
Premijer Ahmed Avad Bin Mubarak objavio je odluku na društvenim mrežama, prilažući pismo o ostavci upućeno Rašadu al-Alimiju, šefu vladajućeg predsedničkog saveta.
Bin Mubarak, imenovan za premijera u februaru 2024, rekao je da podnosi ostavku jer nije bio u stanju da donese "neophodne odluke da reformiše državu i izvrši neophodnu rekonstrukciju kabineta".
Iz predsedničkog saveta Jemena nije bilo komentara.
 
Jemen je u građanskom ratu od 2014. godine, kada su pobunjenici Huti koje podržava Iran zauzeli glavni grad Sanu, prisiljavajući međunarodno priznatu vladu u egzil u Saudijsku Arabiju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

Jemen

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Neizvesnost posle izbora u Ugandi

Policija u Ugandi je demantovala da je uhapsila glavnog opozicionog kandidata na predsedničkim izborima Kjagulani Ssentamu, poznatijeg kao Bobi Vajn koji tvrdi da su mu ukradeni glasovi na izborima održanim 15. januara.

Zahtev za izlazak Francuske iz NATO-a pred parlamentom

U Francuskoj je prvi put podnet parlamentarni predlog koji poziva na povlačenje zemlje iz NATO-a, a inicijativu je pokrenula potpredsednica Narodne skupštine i članica levičarske stranke Nepokorena Francuska, Klem Gete.