Plenković: Upozorićemo NATO o novom oružju u arsenalu Vojske Srbije

Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je da Hrvatska ne očekuje da bi Srbija mogla u bilo kojoj varijanti da dođe u poziciju da koristi hipersonične rakete prema susednim zemljama, Hrvatskoj ili nekoj drugoj.
On je novinarima u Požegi na pitanje da li hipersonična raketa, koju su tabloidi u Srbiji prozvali "Zagrepčanka", predstavlja pretnju Hrvatskoj, odgovorio da je reč o ozbiljnom oružju o kojem će Hrvatska razgovarati s partnerima u NATO-u, prenela je agencija Hina.
"Razgovaraćemo s našim partnerima u NATO savezu i upozoriti ih na takvo naoružanje koje je novost u arsenalu Vojske Srbije", rekao je Plenković.

On je naglasio i da Hrvatska ulaže puno u svoju vojsku svih ovih godina. 

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Podbara

    13.03.2026 10:59
    Koliko je poznato Srbija nema potpisan ugovor kao Hrvatska. Šta će im ugovor sa Albanijom i tzv. Kosovom?? Protiv koga je usmeren?
    Srbija je neutralna i ima pravo da kupuje od koga hoće i šta hoće, jasno kao dan.
    Nas nema ko da brani, te se sami moramo snaći a njih će "braniti" NATO. Velika razlika, zar ne!
  • Lela

    13.03.2026 10:58
    Ne zaboravi da obavestis i babu.
  • Milunka Savić

    13.03.2026 08:52
    Opet provokacija

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Izbori u Mađarskoj: Sve što treba da znate

Parlamentarni izbori u Mađarskoj zakazani su za 12. april. Orbanova stranka Fides je na vlasti već 16 godina, a ovi izbori će u velikoj meri odrediti ne samo sudbinu Mađarske, već i čitave EU.

Melanija Tramp: Nisam žrtva Džefrija Epstina

Prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp istakla je, obraćajući se iz Velikog foajea Bele kuće, da nije žrtva seksualnog predatora Džefrija Epstina, te da on nije upoznao nju i Donalda Trampa.

Mađarska i Rusija sklopile tajni plan od 12 tačaka

Sve više dokaza se pojavljuje o pokušajima premijera Viktora Orbana da se okrene ka istoku i ekonomski i politički poveže Mađarsku sa Rusijom - nešto što njegov protivnik koristi protiv njega uoči nedeljnih izbora.