Upravnik Fonda B92 Veran Matić poručio je da sećanje nije samo čin obnavljanja znanja, već je i deo identiteta, karaktera i vrednosti, čovečnosti i empatije, svega onoga što se gradi kako bi se sprečilo ponavljanje zala.
"Za naše sećanje nije važno samo zlo, već i dobro. Zato se ovde moramo sećati i građana NDH koji su pokazali solidarnost sa Srbima i Jevrejima, ali i sa svim drugim žrtvama ubijenim u logorima Slana i Metajna", rekao je Matić, navodi se u saopštenju.
Matić je rekao da je ovo četvrta tabla kojom je obeleženo to mesto stradanja, a ako i ona bude razbijena, to će govoriti o današnjem društvu u Hrvatskoj.
"Logor je postojao, zločini su počinjeni i stradali su nevini ljudi. Njima danas odajemo počast, sa nadom da će nas sledeće godine ova tabla dočekati na istom mestu, kao potvrda da smo danas, okupljeni ovde zajedno, načinili važan korak", rekao je Matić.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar