Papa: Krštenje za sve, pa i za Marsovce

Papa Franja izjavio je danas da svako ima pravo na krštenje i da bi čak i vanzemaljci mogu da dođu i zakucaju na vrata crkve, tražeći da budu kršteni.
Papa Franja izjavio je danas da svako ima pravo na krštenje i da bi čak i vanzemaljci mogu da dođu i zakucaju na vrata crkve, tražeći da budu kršteni.

Hrišćani ne mogu da "zatvore vrata" bilo kome ko traži da bude kršten, čak i ako su to "zelena bića s dugačkim nosevima i velikim ušima, kao što ih deca predstavljaju na crtežima", poručio je papa Franja na današnjoj misi, a prenosi Vatikanski radio.

"Ako sutra, na primer, stigne ekspedicija Marsovaca i neki od njih dođu kod nas, a jedan kaže:"Ja želim da se krstim!", šta će onda biti?", zapitao se poglavar Rimokatoličke crkve.

On je istakao da krštenje ne sme biti odbijeno, naročito kad su u pitanju deca čiji su roditelji možda prekršili zakone crkve, recimo, živeći u nevenčanoj zajednici.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • 13.05.2014 18:22
    Bog postoji - to su vanzemaljci. Ličimo na njih, jer su nas stvorili po svom liku. Eto.
  • Andrija Šrek

    13.05.2014 14:26
    ...
    Nije problem ako neko hoće da se "krsti".
    Ali šta ako je neko ko je "kršten" kao beba, kao odrastao shvatio da bog ne postoji i hoće da se raskrsti? Može li i to tako lako? A?
  • Animator

    13.05.2014 11:12
    Ako vanzemaljci postoje i ako su u kontaktu...
    ...sa ljudima, ne sumnjam u to da je Vatikan dobro upućen u celu stvar. Možda baš zbog toga što se to neće moći još dugo kriti od javnosti, Papa ovakve informacije malo-malo pa pušta "na kašičicu".

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet