Košarkaši Španije drugi finalisti Evropskog prvenstva

Košarkaška reprezentacija Španije plasirala se večeras u Berlinu u finale Evropskog prvenstva, pošto je pobedila selekciju Nemačke sa 96:91 (27:24, 19:27, 19:20, 31:20).
Aktuelne svetske prvake do pobede je predvodio Lorenco Braun sa 29 poena i šest asistencija, Vili Ernangomes je postigao 16 poena, a Huančo Ernangomes je dodao 13 poena.
 
U selekciji Nemačke bolji od ostalih je bio Denis Šruder sa 30 poena i osam dodavanja, a po 15 poena su upisali Andreas Obst i Franc Vagner.
Od sredine prve četvrtine Španija je preuzela vođstvo, a najveću prednost u tom delu igre ostvarili su u finišu (27:21).
 
Dve "trojke" na početku druge deonice postiže Rudi Fernandes, koji Španiju vodi na plus devet (33:24).
Španija je zatim vodila sa 41:32, da bi usledila serija Nemačke 14:0, koju je krunisao Obst sa dve "trojke". Nemačka je u završnici prvog poluvremena povela sa 51:44, a Španija je do odmora postigla još dva poena.
 
Nakon što je Nemačka došla do plus devet (55:46), usledila je serija Španije 10:0. Finiš treće četvrtine ipak pripada Nemačkoj koja je povela sa 71:61, da bi zatim Španija prišla na 71:68.
 
Vodila je domaća selekcija sa 77:70 tokom četvrte deonice, a Španija je na to odgovorila serijom 13:0 za potpuni preokret.
 
Do kraja Španija je sačuvala stečenu prednost i plasirala se u svoje prvo finale Evropskog prvenstva posle 2015. godine, kada su savladali Litvanjiu.
 
Ranije danas Francuska je u prvom polufinalu pobedila Poljsku sa 95:54.
 
Meč za bronzu između Nemačke i Poljske igra se u nedelju od 17.15, a Francuska i Španija finale igraju od 20.30.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Filip Filipović završio igračku karijeru

Nekadašnji kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Filip Filipović saopštio je da je završio igračku karijeru nakon što je sa Los Anđeles Atletikom osvojio završni turnir Nacionalne lige u SAD-u.