
Ferari se žalio Međunarodnoj automobilskoj federaciji na kaznu Saincu u trci za VN Australije
Direktor Ferarija Frederik Vaser rekao je da se italijanski tim žalio Međunarodnoj automobilskoj federaciji zbog kazne od pet sekundi njihovom vozaču Karlosu Saincu u trci Formule 1 u Australiji.

Foto: Beta/AP
Sainc je kažnjen nakon incidenta sa vozačem Aston Martina Fernandom Alonsom dva kruga pre kraja trke, zbog čega je umesto na četvrtoj poziciji trku završio van bodova na 12. mestu.
"Sainc je bio očajan u nedelju, podneli smo zahtev za preispitivanje odluke", rekao je Vaser, prenela je agencija Frans pres.
Ferari je trku za Veliku nagradu Australije u nedelju završio bez bodova, pošto je u prvom krugu sa staze izleteo Šarl Lekler.
Italijanska ekipa smatra da je Sainc drugačije tretiran od Pjera Gaslija, koji nije kažnjen zbog incidenta sa timskim kolegom iz Alpina Estebanom Okonom.
"Nadamo se da ćemo barem imati otvoreni razgovor sa federacijom. Takođe je za dobro ovog sporta, da se izbegne ovakva odluka u kojoj imate tri incidenta u istom krugu bez istih odluka... Imali smo utisak da je incident između Gaslija i Okona tretiran malo drugačije", rekao je Vaser.
U generalnom plasmanu posle tri trke vodi dvostruki uzastopni šampion Maks Verstapen iz Red Bula sa 69 bodova, drugi je njegov timski kolega Serhio Peres sa 54 boda, a treći je Alonso sa 45 bodova.
Sainc zauzima peto mesto sa 20 bodova, a Lekler je 10. sa šest bodova.
Formula 1 se nastavlja trkom za Veliku nagradu Azerbejdžana 30. aprila.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Sport
Odbojkaši Srbije ubedljivi protiv Brazila na Svetskom prvenstvu
18.09.2025.•
0
Odbojkaška reprezentacija Srbije je u trećem kolu H grupe nadigrala Brazil sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:22, 25:20 i 25:22.
Prodaja ulaznica za OI u Los Anđelesu počinje 2026.
17.09.2025.•
0
Prodaja ulaznica za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. počeće 2026. godine, a početna cena biće 28 dolara, što je oko 23,6 evra, saopštili su organizatori.
Fudbalerke Spartaka u drugom kolu kvalifikacija za Uefa Evropa Kup
17.09.2025.•
0
Fudbalerke Spartaka plasirale su se večeras u drugo kolo kvalifikacija za Uefa Evropa Kup, pošto su u revanšu na svom terenu pobedile albanski Partizani sa 3:0.
Svetislav Pešić postao član Kuće slavnih španske košarke
17.09.2025.•
3
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić postao je član Kuće slavnih španske košarke, saopštio je Košarkaški savez Srbije.
Italijan Furlani osvojio zlatnu medalju u skoku udalj na SP u Tokiju
17.09.2025.•
1
Italijanski atletičar Matija Furlani osvojio je zlatnu medalju u skoku udalj, dok je američka atletičarka Kejti Mun osvojila zlatnu medalju u skoku s motkom na Svetskom prvenstvu u Tokiju.
Nekadašnji fudbaler Zvezde Dejan Milovanović preminuo tokom utakmice veterana
16.09.2025.•
2
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dejan Milovanović preminuo je tokom današnje utakmice veterana Zvezdare protiv PKB-a, saopšteno je iz Lige veterana.
Odbojkaši Srbije pobedili Kinu na Svetskom prvenstvu
16.09.2025.•
0
Odbojkaši Srbije zabeležili su važnu pobedu u drugoj utakmici na Svetskom prvenstvu na Filipinima.
Ivana Španović bez finala u troskoku na Svetskom prvenstvu
16.09.2025.•
0
Ivana Španović nije uspela da se plasira u finale u troskoku na Svetskom prvenstvu u Tokiju.
Utakmica fudbalera Srbije i Albanije igraće se u Leskovcu
15.09.2025.•
2
Fudbalske reprezentacije Srbije i Albanije igraće u Leskovcu utakmicu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine, objavljeno je na sajtu Evropske fudbalske unije (Uefa).
Duplantis uz novi svetski rekord odbranio zlato na SP
15.09.2025.•
2
Armand Duplantis odbranio je danas zlatnu medalju u skoku uvis i postavio novi svetski rekord, na Svetskom prvenstvu u Tokiju.
Luka Dončić u najboljem timu Evrobasketa
14.09.2025.•
0
Nemačka je osvojila Evropsko prvenstvo u košarci, a dva tima iz ove selekcije našle su se u idealnoj petorci šampionata.
Nemačka osvojila Evrobasket nakon uzbudljive završnice protiv Turske
14.09.2025.•
0
Košarkaši Nemačke osvojili su Evropsko prvenstvo u košarci pobedom nad reprezentacijom Turske rezultatom 88:83.
Košarkaši Grčke osvojili bronzanu medalju na Evrobasketu, Fincima izmakla medalja
14.09.2025.•
0
Košarkaška reprezentacija Grčke osvojila je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u utakmici za treće mesto u Rigi pobedila Finsku rezultatom 92:89.
Srpski veslači i veslačice otputovali na Svetsko prvenstvo u Šangaju
14.09.2025.•
1
Reprezentativci i reprezentativke Srbije u veslanju i članovi Veslačkog kluba Partizan, otputovali su u Kinu, gde će učestvovati na predstojećem Svetskom prvenstvu koje se održava u Šangaju od 21. do 28. septembra.
Džeferson-Vuden osvojila zlato u trci na 100 metara na SP u Tokiju
14.09.2025.•
0
Američka atletičarka Melisa Džeferson-Vuden osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Tokiju.
Odbojkaši Srbije poraženi od Češke na startu Svetskog prvenstva
14.09.2025.•
1
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je na startu Svetskog prvenstva na Filipinima od Češke sa 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 25:20.
Čović potvrdio da Pešić od 30. septembra neće biti selektor košarkaške reprezentacije
14.09.2025.•
6
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović potvrdio je danas da Svetislav Pešić neće biti selektor nakon što mu 30. septembra istekne ugovor.
Vaterpolisti Srbije u grupi sa Španijom, Holandijom i Izraelom na EP u Beogradu
13.09.2025.•
0
Muška vaterpolo reprezentacija Srbije igraće u Grupi C na Evropskom prvenstvu u Beogradu sa Španijom, Holandijom i Izraelom, odlučeno je žrebom u Beogradu.
Teniseri Srbije obezbedili ostanak u Svetskoj grupi 1 Dejvis kupa
13.09.2025.•
0
Pobedom u dublu protiv reprezentacije Turske, muška teniska reprezentacija Srbije obezbedila je ostanak u Svetskoj grupi 1 Dejvis kupa.
Milica Gardašević bez finala u skoku udalj
13.09.2025.•
0
Milica Gardašević nije uspela da se plasira u finale u skoku udalj na Svetskom prvenstvu u Tokiju.
Pešić: Došlo je vreme da se pronađe novi selektor
13.09.2025.•
9
Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić rekao je da je došlo vreme da se nađe novi selektor i da je obećao predsedniku Košarkaškog saveza Srbije Nebojši Čoviću da će mu pomoći u izboru njegovog naslednika na klupi.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar