Upravni odbor Udruženja likovnih umetnika Srbije osudio je skandalozni čin svog člana Ariona Aslanija, izveden u utorak, 10. aprila, ispred Umetničkog paviljona "Cvijeta Zuzorić", saopštio je ULUS.
Uprava ovog umetničkog udruženja kaže da taj potez Ariona Aslanija, sa lošom namerom, slojevitom provokacijom i besramnom predstavom, narušava dostojanstvo umetnika, ULUS-a, Umetničkog paviljona i svakog čoveka ponaosob. Iz ULUS-a poručuju da će pokrenuti sve zakonske mogućnosti i primereno sankcionisati Ariona Aslanija.
Aslanije je pre nekoliko dana obavio nuždu ispred paviljona "Cvijeta Zuzorić", u znak protesta zbog dodele statusa počasnog člana Dragici Nikolić.
Puna podrska vrsenju velike nuzde na svaki besmisleni cin u ovoj besmislenoj zemlji. Mada, nemamo mi dovoljno go**** u sebi da bi reagovali kada se ovakvi genijalci, poput uprave ANUSA (ups!) pojave.
Komentarisuci i odobravajuci ovaj krajne prostacki cin nedostojan coveka bez obzira sto isto mislim da bi ULISU NAKON ONOG STO JE URADIO BILO BOLJE DA BAR NIJE KOMENTARISAO Nnapominjem da on nije politicka organizacija pa da napada diplome, i situaciju u drzavi, ali je srozao umetnost i umetnike. Doticni nije smeo i mogao da uradi to sto je uradio jer je na taj nacin srozao prvo sebe kao coveka, kao umetnika pa tek onda ULIS i gospodju neumetnicu koja je isto parama kupila clanstvo. Istina je da mi se od svega toga povraca ali treba birati nacin borbe i ostati covek.
Lupam glavu razmišljajući ko je uopšte Dragica Nikolić, znam li ja za tu umetnicu, kako i šta radi, zašto je sporna... A onda mi sine i shvatim, ono što sam valjda u prvi mah podsvesno odbacio kao ipak neverovatnu mogućnost. Ali ne, u ovoj predebilnoj državici to je zapravo moguće! Da li je to zaista TA Dragica Nikolić, bivša prva "dama" naše male bedne državice!?!?!?!? Počasni član ULUSA!!?!?!?!?! Sram vas bilo debilčine, do neba!!! Čime se dotična kvalifikovala, štrikanjem goblena i pravljenjem opanaka!? Da sam se ja nekiim slučajem našao u paviljonu gledao bih da im se iserem direkt na vrata, bar! I sada će se završiti tako što će pravi umetnici bojkotovati, neko se možda (veoma možda) iščlaniti, da bi mesto ustupili ne spornim, već jasno ne kvalifikovanim mediokritetima koji sa umetnošću nemaju nikave veze!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Poslanik Stranke slobode i pravde (SSP) Borko Stefanović izneo je danas tvrdnju da Srbija plaća milione različitim zemljama za učešće na specijalizovanoj međunarodnoj izložbi "Ekspo" 2027. godine u Beogradu.
Više tužilaštvo u Vranju izdalo je obavezno uputstvo Osnovnom tužilaštvu za pokretanje krivičnog postupka protiv lekara Zdravstvenog centra u Vranju za utvrđivanje eventualne krivice u slučaju smrti porodilje iz Preševa.
Evropski sud za ljudska prava (ECHR) objavio je odluku kojom konstatuje da je Vlada Srbije priznala da su očevima gardista ubijenih u kasarni na Topčideru 2004. godine povređena prava.
Policija u Prokuplju, u saradnji sa Upravom carina, uhapsila je D. P. (53) iz Albanije zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Ministarska za građevinarstvo Aleksandra Sofronijević izjavila je da će 330 ljudi biti obučeno i sertifikovano da elektronski obrađuju prijave za uknjiženje objekata.
Promenom statusa i izdvajanjem departmana za istoriju, srbistiku i ruski jezik i književnost iz sastava Filozofskog fakulteta, Vlada Srbije osnovala je novu visokoškolsku ustanovu u Nišu - Fakultet srpskih studija.
Komentari 5
Slanina
milicica
mrva
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar