Jurić: Reakcija policije i društva u slučaju nestanka devojčice fenomenalna
Reakcija policije u slučaju nestanka devojčice iz Sente bila je odlična, upravo onakva kakvu sam zamišljao kada je Fondacija "Tijana Jurić" pokrenula inicijativu za izmenu Zakona o policiji, izjavio je danas osnivač te Fondacije Igor Jurić.
- Kada smo pokrenuli inicijativu za izmenu Zakona o policiji, takozvani Tijanin zakon, ovako sam to zamišljao - da policija izađe onog momenta kada se prijavi nestanak. Bila je to jedna fenomenalna reakcija društva i policije i nadam se da će se taj trend nastaviti - rekao je Jurić za RTS.
Kako je rekao, na godišnjem nivou Fondaciji se prijavi nestanak 1.300 do 1.500 dece, od kojih se najveći broj pronađe.
- Nama se javljaju roditelji koji traže svoju decu i mi moramo da im pomognemo i sa socijalne strane. O porodicama žrtava, rekao bih, ne brinemo dovoljno dobro - rekao je Jurić i ponovio da je Fondacija pokretač inicijative da se Krivični zakon promeni uvođenjem doživotne kazne zatvora za ubice dece i žena, jer je među njima najveći broj povratnika, njih 92.
Prema njegovim rečima, ništa se nije promenilo i država je još nema povodom te inicijative.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Kućni pritvor za dvojicu direktora srpskih škola iz Кosovske Кamenice
13.06.2026.•
0
Negovan Vasić, direktor OŠ "Bratstvo" iz sela Strezovce i Dragan Кrstić, direktor OŠ "Desanka Maksimović" iz Кosovske Кamenice pušteni su na slobodu uz meru kućnog pritvora i obaveznog javljanja policiji.
Korupcija na graničnom prelazu: Uhapšena 23 policajca i četiri carinika, traga se za još dvoje
13.06.2026.•
24
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu danas je uhapšeno 25 osoba, dok se za još dve intenzivno traga, saopštilo je tužilaštvo.
Tepić: Brnabić se hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona
13.06.2026.•
8
Šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić kaže da se predsednice parlamenta Ana Brnabić hvali navodnim pozitivnim mišljenjem za ispravke ispravki Mrdićevih zakona.
SB UN osudio ubistvo srpskog mirovnjaka u Libanu: Poziva na hitnu istragu
13.06.2026.•
1
Članovi Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) osudili su ubistvo srpskog pripadnika mirovne misije UNIFIL u južnom Libanu, koji je preminuo od posledica povreda zadobijenih u minobacačkom napadu 4. juna.
Istraga o ubistvu na Senjaku proširena: Tužilaštvo saopštilo nove detalje
13.06.2026.•
10
Više javno tužilaštvo u Beogradu (VJT) saopštilo je da je, 30 dana od pokretanja istrage, donelo naredbu o njenom proširenju zbog krivičnog dela teško ubistvo nad A.N. koje je izvršeno 12. maja u restoranu na Senjaku.
Đilas: Vučević dužan da plati 200.000 dinara zbog uvreda i laži
13.06.2026.•
18
Predsednik SSP Dragan Đilas saopštio je da je Apelacioni sud je potvrdio presudu Prvog osnovnog suda u Beogradu po kojoj je predsednik SNS Miloš Vučević dužan da mu zbog uvreda i laži isplati 200.000 dinara.
Štandard: U Srbiji skandali u policiji i navodne veze sa organizovanim kriminalom
13.06.2026.•
0
Srpska policija je već skrenula pažnju na sebe nasiljem nad učesnicima demonstracija protiv režima predsednika Vučića, a ubistvo na Senjaku pokazalo je da su delovi policije tesno povezani sa organizovanim kriminalom.
Gerapetritis: Članstvo Srbije u EU je neminovno, potrebno ubrzati promene u zemlji
13.06.2026.•
4
Ministar inostranih poslova Grčke Jorgos Gerapetritis izjavio je da je stav te zemlje potpuno jasan: "Ulazak Srbije kao najveće zemlje zapadnog Balkana u Evropsku uniju (EU) predstavlja geopolitičku neminovnost".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - jedno po jedno
13.06.2026.•
7
Novi 021.rs dnevni kviz je tu za vas svakog dana.
Srbija označena kao najizraženiji primer sistemskog otpora izveštavanju o ratnim zločinima u regionu
13.06.2026.•
7
Zemlje Zapadnog Balkana suočene su sa pritiscima na medije, dezinformacijama i istorijskim revizionizmom, dok je Srbija izdvojena kao "možda najukorenjeniji primer sistemskog otpora" izveštavanju o ratnim zločinima.
Komlen Nikolić o "pohvalama" Venecijanske komisije: Posledice Mrdićevih zakona neće nestati
13.06.2026.•
15
Mrdićevi zakoni, set izmena pravosudnih zakona koji je kritikovan, kako od domaće stručne javnosti tako i od institucija Evropske unije, po svemu sudeći neće još dugo ostati u pravnom poretku Srbije.
Upozorenje poljoprivrednicima: Ne paliti strniku zbog rizika od požara i oštećenja zemljišta
13.06.2026.•
3
Centar modernih veština i Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Bogutovca pozvali su poljoprivrednike da ne pale strniku i biljne ostatke na njivama.
Tužilaštvo objasnilo zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića
13.06.2026.•
7
Više javno tužilaštvo objasnilo je zbog čega je odbačen deo krivične prijave protiv Veselina Milića.
Još jedan državljanin Srbije poginuo danas na motociklu u Crnoj Gori
12.06.2026.•
0
Motociklista iz Srbije M.J. poginuo je danas oko 15.40 na putu između Žabljaka i Šavnika.
Danas: Vlast razmatra dve opcije za predsedničkog kandidata, u igri i nestranačka ličnost
12.06.2026.•
52
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i Srpska napredna stranka razmatraju dve opcije za predsedničke izbore, a odluka bi mogla da bude saopštena na velikom skupu planiranom za Vidovdan u Beogradu.
Izabrana nova dekanka Medicinskog fakulteta u Beogradu, studenti tvrde da je reč o "režimskoj kontroli"
12.06.2026.•
5
Profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu Milica Bajčetić danas je zvanično izabrana za dekana te ustanove.
Komentari 2
kimi
Necu bas da kazem da razumem kroz sta prodje neko kome se desi nesto kao ovom coveku .. ali .. ALI .. jesam potpisao, ali ...
I sad znam da cu imati brdo minusa al briga me..
Zasto je zivot deteta ili zene bitniji od muskarca? To je cista diskriminacija.
Zasto deca ubice ne idu u zatvor? Zasto se smatraju nedovoljno starima da bi imali odgovornost?
Ko nema odgovornost, nema ni prava.
Zasto ce neki tip da robija dozivotno, a npr onaj mali sto je spalio onog beskucnika u NS pre god.dve nikom nista?...
U Americi 2-3 klinca od 13 14g bacili sa nadvoznjaka dzak peska/sljunka nzm vec, na saobracaj ispod, i ubise coveka..!! I nikom nista!!!
Znaci taj muskarac nije bio neciji sin?Brat? OTAC??? On je znaci manje bitan?
Zeli da se odredjeni ljudi znaju javno, da svako zna ko je ,da bi komsije ziveli mirnije , a npr komsijama ne smeta ako imaju za komsu (a ne znaju za to) nekog ko je recimo bivsi diler,ili recimo neko ko je odsluzio kaznu zbog silovanja zena, ili neko ko je ubio roditelja npr .. takve komsije ne smetaju? Svidelo se nekom ili ne, i to je diskriminacija.
Ne mozes za iste principe ,sta god da su , da postupas na razlicit nacin.
Covek prati one "divne" tetovaritane ,nabildovane momke sa fantomkama, koji satro brinu o zivotinjama .. zar je to normalno? I ne samo on ,nego BRDO nasih javnih ,sto bi rekli "normalni" ljudi.. kakav skenj...
Na kraju krajeva, i on je sam rekao da je ucestvovao u kradji u vrednosti od 20.000 eura!!
Preterana dobrota uvek nesto skriva.
Shimmy
Da li smo mi ostali manje vredni? I gde je tacno granica?
Sta je tacno dete i sta tacno odrasla osoba? Sta cemo kada osoba od 18 godina ubije osobu od 17?
sta cemo kada neko od 17 ubije nekog od 18 godina?
moje dete je za mene uvek moje dete i licno mi je tesko da racionalizujem sebi da bi neko mogao da lezi krace ili manje, samo zato sto je moje dete proslavilo 18. rodjendan....
samo zato sto isticem na apsurd cele regulative ne znaci da ne cenim rad organizacije, iako mi ciljevi nisu saglasni sa shvatanjima.
takodje je tuzno sto mora nama licno da se desi nesto kako bi smo se aktivirali po nekom pitanju koje potencijalno svima nama steti, dobar primer je i tragedija u kontrastu gde su pojedini roditelji eto odjednom postali veliki zagovornici protiv-pozarne zastite, i kako je proslo, odjednom kao da nas se to vise nikog ne tice :(
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar