Vatrogasci u prošloj godini spasili 1.265 ljudi

Državni sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Milosav Miličković izjavio je da je u 2018. godini hrabrošću, efikasnošću i predanim radom vatrogasaca u prošloj godini spaseno 1.265 ljudi.
Vatrogasci u prošloj godini spasili 1.265 ljudi
Foto: 021.rs
Miličković pohvalio je sve pripadnike Sektora za vanredne situacije koji su u 2018. godini u Srbiji intervenisali više od 31.000 puta, od čega se 24.588 intervencija odnosilo na gašenje požara.
 
Kako je preneo MUP, Miličković i Marić su zahvalili pripadnicima vatrogasno–spasilačke jedinice Zemun na požrtvovanosti i predanom radu tokom cele godine, ali i za vreme novogodišnje noći. 
 
Državni sekretar je kazao da će MUP nastaviti sa daljim ulaganjem u vatrogasno-spasilačke jedinice kako bi one u izvršenju svakodnevnih zadataka i pružanju pomoći i zaštiti gradjana bile još efikasnije.
 
Podsetio je da je u 2018. godini 14 navalnih vozila već isporučeno vatrogasno–spasilačkim jedinicama u Srbiji, a da će isporuka novih vozila, koja su već plaćena, ići sukcesivno tokom ove godine, kako koje vozilo bude izrađeno.
 
Prema njegovim rečima, u planu je da u ovoj godini Sektor za vanredne situacije, nakon sprovedenih konkursa, dobije i nove vatrogasce.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • oni su heroji

    02.01.2019 13:29
    Vatrogasci su naši heroji. Ovde rade bez adekvantne plate, bez savremene lične zaštite i savremene mehanizacije . U Americi su poštovani, visoko plaćeni i uvažvani za posao koji rade.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ko će glasati za studente?

Istraživanja javnog mnjenja, bar ona koja se ne prepoznaju kao da su pod uticajem režima Aleksandra Vučića, zabeležila su da podrška studentskoj listi raste, dok ona koja se odnosi na režim stagnira.

Pet faktora koji drže cene nekretnina

Tržište nekretnina u Srbiji ušlo je u fazu stabilizacije. Dok kupci čekaju povoljniji trenutak za kupovinu, investitori i dalje nalaze računicu za ulaganje.