KRIK: Prisluškivani razgovor - "Gašić kod Jotke na kazanu"
Direktor Bezbednosno-informativne agencije Bratislav Gašić bio je "na kazanu", odnosno na platnom spisku poznatog kruševačkog kriminalca Zorana Jotića Jotke, tvrdi član ove kriminalne grupe u razgovoru koji je prisluškivala policija, a koji je pušten na jučerašnjem suđenju, piše KRIK.
Gašić nije odgovorio na pitanja novinara KRIK-a o ovome. U ostalim razgovorima se spominju i neimenovani ministar za kojeg Jotka kaže da im je "zlatan", kao i to da je poznati kriminalac sa Kosova Zvonko Veselinović leteo policijskim helikopterom. Ovi razgovori su deo dokaza protiv Jotića i njegove grupe kojima se sudi za dva ubistva u Kruševcu, navodi KRIK.
Nakon ubistva kriminalca Dejana Stankovića Ždrokinca u junu 2018, kruševačka policija počela je pomno da motri Jotićevu grupu za koju su verovali da je izvršila ovo ubistvo. Osim što su im prisluškivali telefone, policajci su postavili prislušne uređaje i u automobile Jotića i njegovog bliskog prijatelja, kriminalca iz Beograda Saše Zoraje - sada optuženog da je kao član grupe pomogao Jotiću da sakrije Ždrokinčevog ubicu nakon zločina.
Razgovori iz njihovih automobila, osim što su obezbedili važne dokaze tužilaštvu u slučaju ubistva Stankovića, mogu da razotkiju i veze koje je Jotkina kriminalna grupa imala sa ljudima iz vlasti. Naime, Zoraja u razgovoru sa svojim prijateljem Igorom Neškovićem koji je policija snimila krajem oktobra 2018. govori kako Jotić ne mora da se plaši neprijatelja jer ima veze sa moćnim ljudima.
"Ko da ga ubije? Pa Bratislav Gašić je kod njega na kazanu. Nema ko da ga ubije", govori Zoraja Neškoviću. Izraz "biti na kazanu" znači da ta osoba prima novac od nekoga.
Gašić, inače Kruševljanin, od 2017. je direktor obaveštajne agencije BIA. Novinari KRIK-a juče su poslali pitanja o ovome Gašiću, na njegov zvaničan mejl u BIA-i, ali on na njih nije odgovorio.
Sutradan, Zoraja u automobilu razgovara sa Jotićem i govori: "Da vidimo sa našim ministrom", a Jotić mu odgovara "Ćuti, on nam je zlatan."
U ovom razgovoru ni jedan ni drugi nisu imenovali ministra, niti su na suđenju kazali o kome je reč.
U istom razgovoru, koji je juče pušten u sudnici, govore o Zvonku Veselinoviću, uticajnom biznismenu sa Kosova koji je više puta bio optužen, ali ne i osuđen za kriminal, a koji je takođe povezan sa vladajućim strukturama. Zoraja se žali Jotiću da mu se Zvonko ne javlja na telefon.
Demokratska stranka: Pokrenuti istragu o vezi između Gašića i Jotića
Demokratska stranka (DS) zatražila je danas da se hitno pokrene istraga o navodnim vezama direktora Bezbednosne informativne agencije (BIA) Bratislava Gašića sa Kruševljaninom Zoranom Jotićem Jotkom, koji se u javnosti dovodi sa najtežim krivičnim delima.
"Podrazumeva se da Gašić, dok traje istražni postupak, nipošto ne bi mogao da rukovodi jednom od najvažnijih institucija u oblasti zaštite države i ometa istragu. U demokratskim i uređenim državama apsolutno je nedopustivo da na čelu nacionalne bezbednosne agencije bude osoba koja u kriminalnom podzemlju ima reputaciju plaćenika jednog od najpoznatijih kriminalnih klanova", navela je DS u saopštenju.
KRIK je objavio da je Gašić bio na platnom spisku Jotića i da je tu informaciju saopštio jedan član njegove kriminalne grupe u razgovoru koji je prisluškivala policija, a koji je emitovan na suđenju. DS navodi da su ti razgovori emitovani u Specijalnom sudu za organizovani kriminal na suđenju Jotiću i njegovim saradnicima za dvostruko ubistvo i da tako nešto nikako ne sme da ostane samo u sudskom spisu.
"Dokazi o korumpiranosti sadašnje vlasti i njenoj sprezi sa organizovanim kriminalom su brojni i očigledni i više se ne mogu sakriti nikakvom propagandom, ili ignorisanjem. Tužilaštvo mora da proveri sve ono što je policija saznala iz prisluškivanih razgovora, a Bratislav Gašić mora da odgovori na sva pitanja o svojim vezama sa podzemljem bez zaštite visokog državnog položaja koji trenutno nezasluženo zauzima", smatra DS.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Šta je sa rešenjima o legalizaciji: "Čim nema informacija, verovatno ne ide kako je obećano"
17.04.2026.•
1
U januaru ove godine predsednik Srbije Aleksandar Vučić naložio je ministrima da izmene zakon kako bi građani mogli u februaru da dobiju rešenja o legalizaciji po novom zakonu.
Optužnica protiv vozača koji je pijan i drogiran na Novom Beogradu usmrtio tročlanu porodicu
17.04.2026.•
1
Više javno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv vozača koji se tereti da je u oktobru 2025. godine izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je nastradala tročlana porodica.
Demanti kompanije Super Ego na tekst o vozačima kamiona u Americi i istraživanje CBS-a
17.04.2026.•
0
Kompanija Super Ego Holding demantovala je tekst "Otkrivena kameleon-šema firme Super ego: Dispečeri u Srbiji, kamioni u SAD, eksploatacija i izbegavanje kazni".
Poslanica ZLF: Nemojte da nas uvodite u EU tako što postajemo umerena autokratija
17.04.2026.•
1
Narodna poslanica Biljana Đorđević rekla je na sednici Skupštine da se hitnim usvajanjem evropskih zakona ne može nadomestiti činjenica da Srbija pod trenutnom vlašću postaje umerena autokratija.
Inspektor koji je razotkrivao Jovanjicu premešten u Pančevo
17.04.2026.•
0
Inspektor Dušan Mitić, koji je bio šef operative koja je razotkrila Jovanjicu, premešten je iz Beograda u policiju u Pančevu.
Vučević: Nastavljamo saradnju sa SVM
17.04.2026.•
2
Predsednik Srpske napredne stranka (SNS) i savetnik predsednika države za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je dijalog uvod u nove izbore, ali da dijalog mora da postoji i posle izbora.
Vladimir Kecmanović podneo ostavku na mesto urednika u RTS-u
17.04.2026.•
4
Poznati pisac Vladimir Kecmanović podneo je ostavku na mesto glavnog i odgovornog urednika Kulturno-umetničkog programa Radio-televizije Srbije.
ANKETA: Može li Srbija da dobije svog "Petera Mađara"?
17.04.2026.•
22
Izborni uspeh Petera Mađara i Tise u Mađarskoj pokrenuo je lavinu pitanju ne samo u Srbiji, nego i u Evropi i svetu.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - koliko tačnih imate?
17.04.2026.•
5
Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Nastavlja se sednica Skupštine Srbije
17.04.2026.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastaviće u 10 časova prvu redovnu sednicu prolećnog zasedanja.
VIDEO: Policija upala na Medicinski fakultet u Beogradu zbog izbora za studentski parlament
17.04.2026.•
28
Pripadnici policije upali su na Medicinski fakultet u Beogradu, razbivši staklo na prozoru. Razlog akciji su izbori za studentski parlament.
Đuro Macut premijer godinu dana - neko se lepo našalio
17.04.2026.•
4
Aktuelna Vlada Srbije, koju predvodi premijer Đuro Macut, postoji već godinu dana.
VIDEO Akcija policije u tržnom centru u Beogradu: Dvojica uhapšena zbog iznude
16.04.2026.•
2
Policija je u Beogradu uhapsila B.D. (24) i M.L. (23), koji su osumnjičeni za iznudu.
SANU nagradio 112 đaka, osvajača naučnih medalja
16.04.2026.•
4
Srpska akademija nauka i umetnosti (SANU) nagradila je danas 112 đaka, osvajača zlatnih, srebrnih ili bronzanih medalja na međunarodnim takmičenjima iz raznih naučnih oblasti.
Sve Vučićeve najave izbora: Zašto mesecima licitira sa datumima?
16.04.2026.•
25
Godinu dana u Srbiji lebdi pitanje: kada ćemo na birališta. Izbori su u javnosti konstantna tema, a "živom" je održava i vlast i njeni protivnici.
Ustavni sud poništio odluke o verifikaciji mandata zaječarskih odbornika
16.04.2026.•
7
Ustavni sud usvojio je žalbe odborničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) u Zaječaru i poništio odluku tamošnjeg Višeg suda, po kojoj verifikacija mandata gradskih odbornika nije bila u skladu sa zakonom.
EK o eventualnom ukidanju finansija: Očekujemo da se poštuje stav Venecijanske komisije o Mrdićevim zakonima
16.04.2026.•
21
Portparol Evropske komisije Gijom Mersije izjavio je, povodom navoda da bi Srbiji moglo da bude uskraćeno finansiranje iz Plana rasta za Zapadni Balkan, da Komisija uvek procenjuje da li su ispunjeni uslovi za podršku.
Sutra počinje javna rasprava o nacrtu zakona o roditeljima negovateljima
16.04.2026.•
0
Javna rasprava o Nacrtu zakona o roditeljima negovateljima počeće sutra i trajaće do 7. maja, saopštilo je danas Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Komentari 27
Dr Šećeroski
Takodje može i da se vidi koliko je dokonih aktivista zaposlenih u javnom sektoru i čiji je jedini posao da putem društvenih mreža stvaraju privid u javnosti da bratija ima podršku u narodu.
Otac Makarije
Djole
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar