Direktorka RFZO: U tenderu za nabavku vitamina za penzionere nema ničeg spornog
Direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) Sanja Radojević Škodrić rekla je da su u nabavku vitamina za penzionere bili uključeni apsolutno svi proizvođači iz Srbije, osim Hemofarma, koji nije želeo da učestvuje, te da sa medicinskog i pravnog stanovišta, u tenderu nije ništa sporno.
U izjavii za TV Vijesti objasnila je da je od devet firmi, jedna nosilac, kako bi se posao što brže realizovao, a vitamini što pre bili dostupni najstarijim građanima koji su pokazali najveću disciplinu već na samom početku pandemije, a koji su i naročito osetljivi.
Kako je dodala, cena po kojoj su lekovi nabavljeni je nabavna, te nema govora o bilo kakvoj zaradi kako za državu, tako i kompanije koje su ovim postupkom još jednom pokazale veliku društvenu odgovornost.
Radojević Škodrić je govorila i o značaju predstojeće podele vitamina penzionerima i istakla da su vitamini izuzetno važni kod svih starosnih grupa u odbrani protiv virusne infekcije, a naročito u borbi protiv virusa kovid – 19, posebno na proleće kada je imuni sistem na najnižem nivou.
Govoreći o konkretnim vitaminima koje je preporučljivo koristiti u zaštiti od obolevanja korona virusom, podsetila je da su u pitanju vitamini D, C i cink, za koje je povrđena efikasnost, a RFZO snadbeva sve ustanove od početka epidemije vitaminima koji se koriste kroz infuzije, pored lekova za Covid – 19.
Ona je za TV Vesti rekla da su trenutno sve apoteke snadbevene potrebnim količinama vitamina, kao i da RFZO redovno snadbeva sve zdravstvene ustanove od početka pandemije.
"Sreća je da imamo domaće proizvođače koji su uvećali proizvodnju za 10 puta, dok istovremeno proizvode vitamine i za zemlje regiona, pa i za dosta evropskih zemalja. Oni su zaista opterećeni, ali je izuzetno važno da se, kao društveno odgovorne kompanije, trude i uspevaju da vitamina bude apsolutno dovoljno", dodala je ona.
Penzioneri će od ponedeljka dobiti prvih 700.000 paketa vitamina na adresu, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, dodajući da je obezbeđeno oko 1,7 miliona takvih paketa.
U vezi sa paketima koji su namenjeni penzionerima, Vučić je rekao je da su vitamini od devet proizvođača, ali da su svi isti samo u različitim kutijama. Paket sadrži mineral cink, vitamin D3 i C vitamin. Opširnije o samoj javnoj nabavci vitamina, koje je predsednik Aleksandar Vučić na svom Instagram nalogu predstavio u posebnom snimku, možete pročitati u TEKSTU OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Osnovcima podeljeno pola miliona školskih setova sa motivima Ekspa
31.08.2026.•
0
Kompanija "Ekspo 2027" saopštila je danas da je dostavila više od 540 hiljada školskih setova osnovnim školama širom Srbije sa motivima te manifestacije i maskotama Milice i Rastka, povodom početka nove školske godine.
Fiskalni savet: Poljoprivreda Srbije 15 godina stagnira
31.08.2026.•
0
Fiskalni savet smatra da je potrebna reforma poljoprivrede Srbije jer ona u poslednjih 10-15 godina nije povećavala proizvodnju, iako se za nju godišnje iz budžeta daje po oko 1,4 milijarde evra.
Završena sednica Skupštine Srbije: Usvojen predlog rebalansa budžeta i preostalih 58 tačaka dnevnog reda
31.08.2026.•
1
Skupština Srbije usvojila je danas, pored rebalansa budžeta za 2026. i isplate jednokratne pomoći građanima, još 57 tačaka dnevnog reda.
Zbog početka školske godine: Policija pojačava kontrolu saobraćaja oko škola
31.08.2026.•
1
Saobraćajna policija će povodom početka nove školske godine pojačano kontrolisati saobraćaj u zonama svih osnovnih škola na teritoriji Srbije.
Skupština Srbije usvojila zakon o isplati državne pomoći građanima
31.08.2026.•
11
Skupština Srbije usvojila je zakon o isplati jednokratne pomoći građanima, u cilju popravljanja životnog standarda za vreme energetske krize.
VIDEO Uprkos upozorenjima: Vozači u Železniku prelaze pružne prelaze i kad je rampa spuštena
31.08.2026.•
5
Infrastruktura železnice Srbije je podelila snimak na kome se vide kako pojedini vozači nepropisno prelaze prugu u beogradskom naselju Železnik dok je rampa spuštena.
"Građani ne treba da brinu, ovo treba da vide kao veliki uspeh": Koji su dalji planovi za robote iz Šapca?
31.08.2026.•
14
Direktor Kancelarije za IT i eUpravu Mihailo Jovanović izjavio je da je otvaranje fabrike humanoidnih robota u Šapcu prilika za dalje ekonomsko napredovanje Srbije.
Profesor Baucal: Ministar prosvete sve više deluje kao kolonijalni upravnik
31.08.2026.•
0
Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Aleksandar Baucal pozvao je državu da "prestane da se ponaša kao okupator univerziteta i postane partner i podrška unapređivanju kvaliteta nastave i nauke".
Požar na Stolovima nije lokalizovan, u Deliblatskoj peščari mirno
31.08.2026.•
1
Požar na Stolovima nije lokalizovan, ali je situacija bolja nego prethodnih dana, saopšteno je iz lokalne vatrogasne službe.
Studenti objavili plan komemorativne šetnje 1. septembra u Beogradu povodom 22 meseca od pada nadstrešnice
31.08.2026.•
6
Studenti u blokadi objavili su plan komemorativne šetnje koja će u utorak, 1. septembra biti organizovana u Beogradu povodom 22 meseca od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Infrastruktura železnice Srbije: Nadvožnjak u Surčinu bezbedan, nema oštećenja konstrukcije
31.08.2026.•
4
Na železničkom nadvožnjaku u Surčinu, na putu prema Jakovu, nakon prolaska teretnog voza, oštećene su limene kanalete za kablove zbog čega je privremeno obustavljen drumski saobraćaj.
Vučić poručio srpskim državljanima u inostranstvu: Braćo i sestre, vratite se u Srbiju, zemlja napreduje
31.08.2026.•
108
Predsednik Aleksandar Vučić pozvao je državljane Srbije u inostranstvu da pogledaju kojom brzinom Srbija napreduje i gradi se, pa da se pripremaju za povratak u svoju zemlju.
Skupština Srbije danas glasa o rebalansu budžeta i još 58 tačaka dnevnog reda
31.08.2026.•
1
U Skupštini Srbiji danas je dan za glasanje, a poslanici će se izjasniti o 59 tačaka dnevnog reda, od kojih je prva predlog rebalansa budžeta za ovu godinu.
Kamiondžije se danas okupljaju ispred predstavništava EU u Beogradu, Podgorici, Skoplju i Sarajevu
31.08.2026.•
10
Prevoznici sa Zapadnog Balkana (ZB) održaće danas u podne dvočasovna javna okupljanja ispred sedišta Delegacija EU u Beogradu, Podgorici, Skoplju i Sarajevu.
Procena mogućeg izbornog ishoda: Studentskoj listi 48,5 odsto glasova na izborima, a SNS 38,6 odsto
30.08.2026.•
87
Studentska lista osvojila bi oko 48,5 odsto glasova na narednim parlamentarnim izborima u Srbiji, dok bi lista SNS-Aleksandar Vučić dobila 38,6 odsto, a SPS 3,9 odsto.
Komentari 19
Dragan
ma jok
Misko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar