U fabrici "Sloboda" u Čačku došlo je do serije eksplozija rano jutros oko 1:30 časova. Svi radnici, kao i građani koji žive u blizini fabrike su evakuisani i nema povređenih, javlja RTS.
Gradonačelnik Čačka Milan Todorović izjavio je za RTS da nema žrtava i povređenih.
On kaže da je oko 60 radnika radilo u trećoj smeni i da su svi odmah evakuisani, a oko 2:30h evakuisana su i četiri radnika koji su se od eksplozija sklonili u podrumske prostorije.
"Oko 1:30h su se čule prve detonacije, one su se dogodile u magacinu ubojnih sredstava. Dobro je da se eksplozija i požar nisu se dogodioli u proizvodnim halama", rekao je Todorović za RTS.
Magacin se nalazi na oko 800 metara od ulazne kapije.
Detonacije se povremeno i dalje čuju, ali znatno ređe i manjeg intenziteta, pa reporteri RTS-a sa lica mesta javljaju da se situacija smiruje.
Građani u blizini fabrike su evakuisani, neki su proveli noć u podrumu. Uznemireni građani kažu da se mogu videti tragovi eksplozije po automobilima. Na nekim kućama su popucala i stakla, javlja reporter RTS-a.
Policija jutros posle 6 časova i dalje nije dozvoljavala pristup fabrici. Profesionalne vatrogasno spasilačke jedinice sa devet pripadnika i tri vozila, kao i vatrogasna vozila fabrike sa 10 njihovih radnika su ispred fabrike i intervenisaće kada se steknu uslovi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Evropska komisija i dalje nema konkretno i sveobuhvatno rešenje za probleme sa kojima se suočavaju profesionalni vozači iz zemalja Zapadnog Balkana nakon uvođenja EES sistema na spoljnim granicama EU.
Rukovodilac Odeljenja za opšti kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nikola Uskoković, koji je izabran za člana Visokog saveta tužilaštva, ocenio je da je taj Savet u proteklom periodu nije vršio osnovnu funkciju.
Zbog jake kiše u prethodna tri dana u Srbiji porastao je vodostaj na pojedinim vodotocima usled čega su uvedene mere redovne i vanredne odbrane od poplava, saopštilo je preduzeće Srbijavode.
Sindikat novinara i medijskih radnika (SINOS) pozvao je danas na hitne izmene zakonske regulative kojima bi novinarima bio dodeljen status službenog lica.
Između žandarmerije koja je novosadski kampus počela da doživljava kao drugu kuću i gigantskog kompleksa MUP-a koji će okružiti zgradu FDU, jasno je da je policija postala neizostavni deo visokog obrazovanja.
Na delu zemljišta gde se nekada nalazila Industrija motora i traktora, kompanija ABL Solvent Davora Macure planira izgradnju velikog stambeno-poslovnog kompleksa od 278.743 kvadrata.
Srbija je u vrhu zemalja koje imaju najveću stopu siromaštva i to se ne smanuje, svaki peti građanin je u riziku od siromaštva poslednje četiri godine, rekla je saradnica Centra za dostojanstven rad Sarita Bradaš.
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Tonino Picula optužio je danas vlast te zemlje da je lokalne izbore u 10 jedinica lokalne samouprave kompromitovala zloupotrebama, nasiljem i pritiskom.
Hrvatski predsednik Zoran Milanović izjavio je da u ovom trenutku nije moguć dolazak u Hrvatsku predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog njegovih nedavnih izjava i postupaka, i da je zato odlučio da otkaže sastanak.
Evropska federacija novinara (EFJ) i SafeJournalists mreža (SJN) su danas "oštro osudili" nasilje nad novinarima i novinarkama, u nedelju, tokom lokalniih izbora u Srbiji i pozvali nadležne organe da reaguju.
U Vladi Republike Srbije danas je održan sastanak Operativnog tima za pristupanje Srbije Evropskoj uniji, kome je predsedavao ambasador Danijel Apostolović, šef Misije Srbije pri EU, rukovodilac ovog operativnog tima.
Mladi istraživači Srbije pozvali su udruženja i zainteresovane građane da dostave svoje komentare, preporuke i sugestije na Predlog programa zaštite prirode Republike Srbije za period 2026–2031. godine.
Slučaj Špankinje Noelije Kastiljo Ramos, koja je nakon višegodišnje pravne borbe eutanazirana u Barseloni, uzburkao je javnost i ponovo otvorio pitanje dobrovoljne, dostojanstvene smrti širom Evrope.
Urednik Nove srpske političke misli (NSPM) i politički analitičar Đorđe Vukadinović izjavio je da rezultati lokalnih izbora pokazuju trend pada podrške vladajućim strankama.
Pre četiri godine, kada je počeo rat u Ukrajini koji je izazvao energetsku, a potom i ekonomsku krizu kroz globalnu inflaciju, cene nekretnina u Srbiji nisu pale, naprotiv, čak su porasle.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da u ukupnom zbiru razlika u glasovima između liste SNS i "blokadera" nije "dva, tri ili pet odsto već 56 prema 37 odsto".
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je podiglo optužnicu protiv N. T. (66), koji se tereti da je u stanju potpune alkoholisanosti u Velikoj Moštanici vozilom udario dve pešakinje.
Komentari 11
/
Scotch Bonnet
Mnogima se ne dopada činjenica da nam je saldo od prodaje oružja jednak saldu cele istočne Evrope.
F
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar