Liga socijaldemokrata Vojvodine pitala je predsednicu Vlade Srbije Anu Brnabić da li je njen kabinet preduzeo bilo kakve korake u cilju uklanjanja biste ratnog zločinca Mikloša Hortija.
Hortijeva bista je krajem avgusta postavljena u zgradi mađarskog parlamenta u Budimpešti.
"Postavljanje ove biste samo je poslednji u nizu primera rehabilitacije Hortija, čija je politika savezništva sa Hitlerovim nacizom u smrt odvela stotine hiljada ljudi. LSV je još pre četiri nedelje uputila dopis Ambasadi Mađarske u Beogradu kojim je zatražila uklanjanje biste. Od premijerke Brnabić LSV je tada zatražila da podrži ovu inicijativu i u ime Vlade Srbije zatraži hitnu reakciju mađarskih institucija", kaže LSV u saopštenju.
Ova stranka konstatuje da je ćutanje države Srbije "na ove bezobzirne pojave istorijskog revizionizma nedopustivo".
"Ćutanje znači odobravanje ovakvih postupaka", zaključuju ligaši.
Посланик мађара Балинт је у скупштини то бранио,да је то по уставу,..Значи да тај члан закона треба да се промени.Кад дође ту Мађар он је поносан на Хортија и његове трофеје и мисли да је требао још да их има...Кад се ЖРТВАМА пали свећа изазива очај тугу и мржњу!
Zašto se vi bunite protiv biste Hortija?
Pa Horti je bio fašista a vi jeste fašisti. Vi dajete podršku Srpskoj Nazadnoj SRANCI da u Novom Sadu podignu spomenik navodnim žrtvama terora komunista a ustvari saradnicima okupatora tj Hortija i mađarskih fašista.
Koji moj se vi bunite?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Deo studenata Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici reagovao je na održavanje predizbornog skupa Srpske liste u amfiteatru Fakulteta tehničkih nauka.
Akademik Matija Bećković izjavio da su za njega mladi u Srbiji veliko, prijatno iznenađenje, ali ističe i da mu smetaju "matori ljudi" koji se pojavljuju oko studenata.
Kamioni na prelazima Batrovci i Šid sa Hrvatskom na izlaz iz države čekaju po dva sata, ukazuju podaci Uprave granične policije u 17.15 časova, saopštili su iz Javnog preduzeća "Putevi Srbije".
Predsednica Skupštine Ana Brnabić i šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov saopštili su da predsednik SSP Dragan Đilas "nije ponudio nijedan dokaz" za tvrdnju da se učesnicima protesta protiv blokada plaća po 50 evra.
Potpredsednik Srbija centra Duško Lopandić izjavio je da treba razlikovati političko javno mnenje u EU koje simbolizuje Evropski parlament od institucija EU koje vode politiku u koordinaciji sa državama članicama.
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević izjavio je da se u najvećem broju gradova na skupovima protiv blokada "pojavljuje svega stotinak pristalica".
UNMIK je saopštio da je zabrinut zbog zatvaranja institucija koje vodi Srbija na severu AP KiM, uključujući Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje i Republički fond za zdravstveno osiguranje.
Ministarka za rad i zapošljavanje Milica Đurđević Stamenkovski izjavila je da će povećanjem cene minimalca koje stupa na snagu 1. januara, prvi put u Srbiji minimalna cena rada pokriti minimalnu potrošačku korpu.
Izvršni direktor Centra za slobodne izbore i demokratiju (Cesid) Bojan Klačar izjavio je da je za sada glavna poruka vladajuće stranke da vrata za prevremene izbore nisu zatvorena.
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović izjavio je da vojska ne želi da učestvuje u političkoj areni i igrama, već da stane sa strane.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da strateški cilj Srbije "ostaje članstvo u Evropskoj uniji", ali i da "istovremeno razvija partnerstva sa državama BRIKS-a i SAD, Rusijom i drugim akterima".
Za pravosuđe i državu je sramotno "skandalozno" bekstvo iz kućnog pritvora pod elektronskim nadzorom kineskog državljanina Cuja Guanghaja i britanskog državljanina Džona Milera čiju ekstradiciju su tražile SAD.
Komentari 10
Ззз
badminton
zar nije bolje da to nenad pita svog drugara aleksandra, inace sefa aninog?
time bi ustedeli na vremenu, jer ne bi morala ana da ga pita sta da radi.
ili bi vi da se prikazete kao neko ko ima stav i kome je stalo, a da time ne ugrozite svoju poziciju i odnose sa aleksandrom (kao nekada sa borisom)?
Slobodan građanin
Pa Horti je bio fašista a vi jeste fašisti. Vi dajete podršku Srpskoj Nazadnoj SRANCI da u Novom Sadu podignu spomenik navodnim žrtvama terora komunista a ustvari saradnicima okupatora tj Hortija i mađarskih fašista.
Koji moj se vi bunite?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar