Zelenović i Ćuta: Cela opozicija mora da se ujedini, ne možemo sami 17. decembra
Kopredsednik stranke Zajedno Nebojša Zelenović najavio je večeras da će nova većina posle 17. decembra učiniti da svi "kriminalci Srpske napredne stranke" završe u zatvoru.
Dodao je da će biti usvojeni zakoni o poreklu imovine, lustraciji i tužilaštvu i tužilačkoj policiji, dok je poslanica Slavica Radovanović pozvala građane da im pomognu tog dana.
Večeras je održan prvi protest "Srbija protiv nasilja" nakon što su njegovi organizatori saopštili da će zajedno izaći na izbore, koji su najavljeni za 17. decembar.
"Predlažem da redom krenu, ne od naprednjaka, već od mene i mojih kolega iz opozicije, da vidimo koliko ko ima u opoziciji, a koliko ko od njih", rekao je Zelenović.
Mora sve da bude pošteno ili neće biti promene, kazao je Zelenović, koji je upitao građane da li su videli kako SNS slavi slavu.
"Niko nema manje od audija i mercedesa. Narodu parizer, građanima jeftino, a njima skupo", istakao je Zelenović.
Zelenović je poručio da će posle 17. decembra biti učinjeno sve da se zaustavi inflacija i usvoje novi medijski zakoni, kako bi do građana stigla istina, da bi na sledećim izborima, "osim ovih nedostojnih da se bave politikom" i ostale stranke mogle ravnopravno da se takmiče za svoje ideje i politiku.
"O tome ćete svi glasati 17. decembra", rekao je Zelenović.
Ovde se niko ne bori da uđe u parlament, već da pobedimo Vučića na sledećim izborima i sve vas pozivam u tu borbu da zajedno pobedimo 17. decembra, naglasio je on.
Sa protesta je upućen poziv građanima da se prijave za kontrolore na izborima, odnosno da na svoj način pomognu kampanju liste "Srbija protiv nasilja".
Poslanica Narodnog pokreta Srbije Slavica Radovanović rekla je da Vučića ne zanima da li je građanima dobro, već samo da što duže ostane na vlasti.
"Ovde smo da zajedno sprečimo sunovrat naše divne Srbije, sve što je usvojeno u Skupštini ide na štetu građana, a u korist SNS, njihovih tajkuna i prijatelja kriminalaca", ocenila je Radovanović.
Poslanik Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović izjavio je večeras za televiziju N1 da bi cela opozicija trebalo da se ujedinici, a ideologija ostavi po strani, dok se ne sruši režim Aleksnadra Vučića.
"Ujedinili smo se, to je najvažnije", rekao je Jovanović, koji dodaje da bi želeo da se ujedine i stranke na desnici.
Samo ujedinjena opozicija može da obori Vučića, ponovio je on i istakao da će protesti "Srbija protiv nasilja" biti sastavni deo kampanje.
"Posle smene vlasti, sa strankama desnice moramo praviti neki dogovor - slobodni RTS, slobodni izbori", dodao je on.
N1 prenosi da je glavno pitanje sudbina protesta u predizbornoj kampanji, do koje će doći ako izbori budu raspisani.
Jovanović je naveo da bi opozicija tu odluku trebalo da donese sutra.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Počelo suđenje u slučaju otpuštene organizatorke Šabačkog pozorišta
08.11.2025.•
0
U Osnovnom sudu u Šapcu juče je održano prvo ročište po tužbi Jelene Ivetić, koja je 7. februara ove godine dobila otkaz u Šabačkom pozorištu.
"Slobodni univerzitet" Niš: Vlada osnovala Fakultet srpskih studija uprkos protivljenju akademske zajednice
08.11.2025.•
0
Akademska mreža "Slobodni univerzitet" u Nišu saopštila je da je Vlada Srbije, u četvrtak, 6. novembra donela odluku o osnivanju "takozvanog Fakulteta srpskih studija".
Profesorka Đorđević: "Stotine plaćenika protiv jedne žene - slika režima u raspadu"
08.11.2025.•
0
Profesorka Fakulteta političkih nauka Jelena Đorđević ocenila je da je štrajk glađu Dijane Hrka "gest očaja, ali i neverovatne hrabrosti majke kojoj je korupcija ubila dete bez nade da počinilac bude kažnjen".
EK: Odnosi Srbije i Rusije ne mogu biti uobičajeni u senci agresije na Ukrajinu
08.11.2025.•
1
Evropska unija želi da računa na Srbiju kao pouzdanog partnera, ali odnosi sa Rusijom ne mogu biti uobičajeni u senci "neopravdane ratne agresije Rusije protiv Ukrajine".
Pred produženi vikend moguće gužve na putevima, upozorava AMSS
08.11.2025.•
0
Na putevima u Srbiji danas se očekuje promenljiv i pojačan intenzitet saobraćaja, saopštio je Auto moto savez Srbije (AMSS).
Vučićev lojalista i pomoćnik Krička: Ko je novi komandant SAJ-a?
08.11.2025.•
14
Na čelo Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) juče je postavljen Igor Žmirić.
Đedović Handanović: U oktobru 170.000 domaćinstava dobilo umanjene račune za struju
07.11.2025.•
7
Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović izjavila je da je u oktobru 170.000 domaćinstava ostvarilo pravo na umanjenje računa za struju.
Posle usvajanja lex specialisa: "Mogu da zamislim rušenje Generalštaba već sledeće nedelje"
07.11.2025.•
39
Poslanica Zeleno-levog fronta (ZLF) u Skupštini Srbije Biljana Đorđević rekla je da će danas usvojeni poseban zakon (lex specialis) o kompleksu zgrada Generalštaba u centru Beograda sutra stupiti na snagu.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - ne propustite poklon
07.11.2025.•
9
U današnjem 021.rs kvizu možete doći i do poklona koji smo vam pripremili.
MUP: Uhapšeno više osoba u vezi sa slučajem "ubačeni snajperisti"
07.11.2025.•
21
Uhapšeno je više osoba koje se dovode u vezu sa slučajem "ubačeni snajperisti", saopštio je MUP.
Postavljen novi komandant SAJ-a: Iz "patriotske porodice sa policijskom tradicijom"
07.11.2025.•
15
Za komandanta Specijalne antiterorističke jedinice danas je postavljen pukovnik policije Igor Žmirić.
MUP: Uhapšena devojka koja je nožem napala policajca, on je pucao i ranio je u nogu
07.11.2025.•
2
Beogradska policija uhapsila je državljanku Bosne i Hercegovine M.A. (24) koja je osumnjičena za pokušaj ubistva.
Završena sednica skupštine, nastavak u ponedeljak
07.11.2025.•
0
Sednica skupštine Srbije završena je dana oko 18 časova, a poslanici će nastaviti raspravu o kandidatima za Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) u ponedeljak od 10 časova.
Zaharova: Predsednik Srbije daje potpuno različite izjave, utisak da možda postoji još jedan Vučić
07.11.2025.•
38
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova izrazila je danas nadu da će Srbija ostati dosledna datim obećanjima i da neće naoružavati Ukrajinu.
Nastavljena sednica Skupštine, poslanici raspravljaju o kandidatima za članove Saveta REM
07.11.2025.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastavili su danas u 15 sati plenarnu sednicu i na dnevnom redu je izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
VIDEO Unuk Slobodana Miloševića poručio naprednjacima: "Pokažite malo dostojanstva"
07.11.2025.•
25
Tokom rasprave u Skupštini Srbije došlo je i do situacije koja se ne vidi i ne čuje često - međusobno kritikovanje koalicionih partnera.
Studenti pružaju podršku TOK-u u istrazi o "Generalštabu"
07.11.2025.•
2
Studenti u blokadi fakulteta u Srbiji pružili su podršku Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK), a u vezi sa istragom u slučaju "Generalštab".
MUP upozorava: Nova internet prevara u Srbiji, lažni mejlovi u ime državnih organa
07.11.2025.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije upozorava na novu vrstu internet prevare u vidu "fišing" kampanje, u okviru koje se građanima šalju lažni mejlovi predstavljeni kao zvanična komunikacija institucija.
Usvojene izmene Zakona o jedinstvenom biračkom spisku
07.11.2025.•
3
Poslanici Skupštine Srbije usvojili su danas izmene Zakona o jedinstvenom biračkom spisku koji predviđa uvođenje komisije koja će imati zadatak i ovlašćenja da revidira Jedinstveni birački spisak.
Usvojen leks specijalis za Generalštab
07.11.2025.•
19
Poslanici vladajuće većine izglasali su leks specijalis za Generalštab.
Komentari 9
Sabahudin
Trt
R
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar