Nekadašnji predsednik POKS-a Žika Gojković postao član SNS
Nekadašnji predsednik Pokreta obnove Kraljevine Srbije (POKS) Žika Gojković postao je član SNS, objavila je ta stranka na mreži X.
Uz fotografije potpisivanja pristupnice u društvu lidera SNS-a Miloša Vučevića, piše da je Vučević Goluboviću poželeo dobrodošlicu.
Žika Gojković bio je predsednik POKS-a od osnivanja tog pokreta 2017. godine.
Kako Istinomer navodi o njegovoj biografiji, na parlamentarne izbore u junu 2020. Gojkovićev POKS je izašao u koaliciji pod nazivom "Za Kraljevinu Srbiju", ali su osvojili samo 2,67 odsto glasova i nisu uspeli da preskoče cenzus.
U maju 2021. POKS, Demokratska stranka Srbije i 19 udruženja i grupa građana potpisale su koalicioni sporazum o zajedničkom nastupu na budućim parlamentarnim izborima, koaliciju Nada.
Krajem 2021. član Predsedništva POKS Dušan Radosavljević saopštio je da su Žika Gojković i Mirko Čikiriz isključeni iz članstva, a početkom 2022. deo članstva POKS je na izbornoj skupštini stranke održanoj u Topoli izabrao Gojkovića za predsednika.
S druge strane, deo rukovodstva POKS, koji ne priznaje Gojkovića za predsednika stranke, saopštio je tada da je za predsednika izabran Vojislav Mihailović.
U avgustu 2022. Koalicija NADA saopštila je da je POKS Vojislava Mihailovića upisan u Registar političkih stranaka Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, navodeći da je time završen spor oko imena tog pokreta.
Gojković je ranije bio poznat javnosti kao visoki funkcioner i poslanik Srpskog pokreta obnove.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Novi rok se približio, država opet odložila: Još nema smanjenja granice za aflatoksin u mleku
23.11.2025.•
1
Primena znatno strože granice za dozvoljeni nivo aflatoksina u mleku, koja je trebalo da stupi na snagu 1. decembra ove godine, pomerena je na 1. decembar 2026.
"Podići će nivo zadovoljstva korisnika": Pošta uvodi čet botove, to će platiti 78 miliona dinara
23.11.2025.•
4
JP "Pošta Srbije" raspisalo je tender za opremanje svog kol centra veštačkom inteligencijom, a vrednost javne nabavke procenjena je na 78 miliona dinara.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - napadnite rekord
23.11.2025.•
7
Još jedan 021.rs dnevni kviz je tu za vas.
Sudija Lukić: Tužilac Nenadić da objasni javnosti ko je uticao da se ukine presuda Šariću i ko je Oskar
23.11.2025.•
4
Sudija Milimir Lukić pozvao je prvog čoveka Tužilaštva za organizovani kriminal Mladena Nenadića da "objasni javnosti ko je uticao na ukidanje presude Darku Šariću i ko je Oskar u tom predmetu".
Opremanje stanova za Expo koštaće 3,6 milijardi dinara: Navedeno i šta se kupuje
23.11.2025.•
1
Devet firmi dobilo je ugovor vredan oko 3,6 milijardi dinara za opremanje stambenih zgrada koje se grade u okviru kompleksa Expo 2027, a za potrebe smeštaja učesnika te izložbe, objavljeno je na Portalu javnih nabavki.
Na Rogozni otkriveno bogato nalazište zlata - vade ga Australijanci
23.11.2025.•
9
Australijski Strickland Metals koji na planini Rogozna kod Novog Pazara već više od godinu dana traži zlato i druge vredne minerale, objavio je da je ostvario još dva izuzetna rezultata bušenja.
Srbija dobila interaktivnu mapu AI ekosistema: "Na njoj svi koji oblikuju razvoj veštačke inteligencije"
23.11.2025.•
2
Kancelarija za IT i eUpravu je, u saradnji sa Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), predstavila interaktivnu mapu AI ekosistema Srbije.
Godinama cene stanova astronomske, "balon" ne puca - ekonomista objašnjava zašto
23.11.2025.•
29
Najskuplji kvadrat stana u prvoj polovini 2025. godine bio je 9.805 evra, na lokaciji Beograd na vodi. Najskuplja kuća je 3,8 miliona evra na Savskom vencu, a najskuplje poljoprivredno zemljište 1,2 miliona evra u Kuli.
Ivković: Drastičnih poteza EU prema Srbiji neće biti dok ne vidi studentsku listu
23.11.2025.•
4
Ne možemo očekivati previše drastične poteze Evropske unije prema vlasti Srbije, dok Evropljani ne vide studentsku listu.
EU objavila plan - Srbija će vozovima biti povezana sa Zagrebom i Ljubljanom
23.11.2025.•
19
Srbija će u budućnosti ponovo biti povezana železničkim saobraćajem sa Zagrebom i Ljubljanom, pokazuje plan "Povezivanje Evrope brzim železničkim prugama", koji je objavila Evropska komisija.
Ovo su svi praznici i neradni dani u 2026. godini
23.11.2025.•
3
Nova 2026. godina počinje produženim vikendom, jer prvi neradni dani padaju u četvrtak i petak, pa će mnogi građani u narednu godinu ući sa četiri slobodna dana za odmor.
Lica vojnika iz Ćele kule digitalno rekonstruisana
23.11.2025.•
0
Društvo za akademski razvoj u utorak, 25. novembra će predstaviti prva digitalno rekonstruisana lica vojnika, čije su lobanje uzidane u Ćele kulu.
MUP: Rasvetljeno ubistvo muškarca u Požarevcu, dvojica uhapšena
22.11.2025.•
1
Policija je uhapsila Ž.N. (35) iz Velikog Gradišta i G.S. (41) iz Požarevca zbog ubistva 46-godišnjeg muškarca, saopštio je MUP.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - ne može lakše
22.11.2025.•
19
Novi 021.rs dnevni kviz je tu i vikendom.
Državni revizor: Brojni propusti u akreditaciji visokoškolskih ustanova i studijskih programa
22.11.2025.•
7
Brojni propusti u vezi sa akreditacijama visokoškolskih ustanova i studijskih programa, kao i sa dozvolama za rad ovih ustanova, dovode do neefikasnosti u radu Nacionalnog akreditacionog tela i Ministarstva prosvete.
Protestnom šetnjom u Nišu obeležena godišnjica napada na studente FDU
22.11.2025.•
0
Protestom i protestom šetnjom studenti i građani Niša obeležili su godinu dana od napada na studente i profesore beogradskog Fakulteta dramskih umetnosti (FDU).
Đilas: Imamo pravo preče kupovine, a NIS ne kupujemo jer Vučić ne radi u korist Srbije
22.11.2025.•
23
Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas rekao je da u slučaju Naftne industrije Srbije "predsednik Aleksandar Vučić ne radi u korist Srbije".
Saobraćajna policija: Vožnja po snegu i ledu ne dozvoljava greške, vozite sporije i opreznije
22.11.2025.•
0
Snežne padavine i klizavi putevi stvaraju izazove u saobraćaju, pa iz saobraćajne policije podsećaju vozače da je u ovakvim uslovima najvažnije usporiti i voziti promišljeno.
Danas ističe rok za prijave na konkurs za generalnog direktora RTS
22.11.2025.•
1
Rok za prijavu na konkurs za generalnog direktora Radio-televizije Srbije ističe danas, a Upravni odbor RTS trebalo bi da generalnog direktora javnog servisa imenuje u roku od 45 dana od dana otvaranja prijava.
Ziđin Koper odbacuje izveštaj radne grupe UN: "Sadrži brojne neproverene optužbe"
22.11.2025.•
3
Kompanija "Srbija Ziđin Koper" negira nalaze koje je Radna grupa Ujedinjenih nacija o poslovanju i ljudskim pravima (UNGP) uputila svim zainteresovanim stranama, nakon svoje višednevne posete Srbiji u oktobru.
Završen protest u Beogradu: "Godinu dana, isti zahtev"
22.11.2025.•
0
Protest studenata u blokadi Fakulteta dramskih umetnosti (FDU) u Beogradu završen je ispred Radio-televizije Srbije (RTS).
Komentari 25
Dejo
jovica s brcima
Новинар без посла
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar