Funkcioneri većinom iz SNS: Izabrano opštinsko rukovodstvo u Rači, Lapovu i Batočini
Lokalnu vlast u opštinama Rača, Batočina i Lapovo formirala je Srpska napredna stranka (SNS) dok bi u Topoli i Kniću opštinsko rukovodstvo trebalo da bude izabrano početkom februara.
Foto: Pixabay
Za predsednika Opštine Rača, gde je od 27 odborničkih mesta 21 osvojila lista "Aleksandar Vučić-Rača ne sme da stane", a šest lista Socijalističke partije Srbije (SPS), jednoglasno je izabran Branko Radosavljević dok će lokalnu skupštinu u novom mandatu voditi Nenad Savković.
Funkciju predsednika Opštine Batočina obavljaće Dejan Aranđelović iz Srpske napredne stranke (SNS) koga je podržalo 25 od 29 odbornika novog saziva Skupštine Opštine, dok je za predsednicu lokalnog parlamenta izabrana Marija Mitrašinović (SNS) koja je tu funkciju obavljala i u prethodnom mandatu.
Na decembarskim izborima u Batočini 17 odborničkih mandata osvojila je lista "Aleksandar Vučić-Batočina ne sme da stane”, lista "Provereno bolje" osvojila je pet, lista "Ivica Dačić-premijer Srbije" četiri mandata, a po jedan odbornički mandat pripao je listama "Da Batočina pobedi", "Pravda" i "Zajedno za Batočinu".
Opštinu Lapovo ponovo će voditi Boban Miličić a reizabrana je i predsednica Skupštine Opštine Mirela Radenković, oboje iz SNS-a.
Na konstitutivnoj sednici Skupštine Opštine Lapovo, održanoj prošlog petka, potvrđeni su mandati 21 odbornika od kojih 16 ima lista "Aleksandar Vučić-Lapovo ne sme da stane", a pet lista "Ivica Dačić–premijer Srbije".
Kako saznaje agencija Beta, konstitutivna sednica Skupštine Opštine Knić, koja je prekinuta 23. januara, biće nastavljena u petak, 2. februara.
Na toj sednici nije izabran predsednik mesne skupštine jer se odbornici liste "Aleksandar Vučić - Knić ne sme da stane" posle pauze nisu vratili u salu pa je sednica prekinuta zbog nedostatka kvoruma.
Odbornik liste "Narodni pokret Srbije" Rajko Pantović rekao je da je sednica prekinuta zbog dva "nelojalna" odbornika SNS-a, ali i zbog problema sa podrškom dva odbornika SPS-a.
Ocenio je da će SNS uz podršku SPS formirati većinu u Kniću, jer su kako je dodao, odnosi "izglađeni" i postignut dogovor oko podele funkcija.
Informaciju koju su ranije preneli neki mediji - da je u Kniću propalo formiranje vlasti zbog podela u koaliciji oko SNS, demantovao je za Radio-televiziju Kragujevac predsednik Privremnog organa Opštine Knić, Srećko Ilić.
Na decembarskim lokalnim izborima u Kniću lista "Aleksandar Vučić-Knić ne sme da stane" osvojila je 14 odborničkih mandata, a liste "Knić protiv nasilja" i "Narodni pokret Srbije" po tri odbornika.
Po dva mandata imaju liste "Ivica Dačić-premijer Srbije" i grupa građana "Vi odlučujete–Knić bez rudnika" a jedan mandat osvojila je lista "Jedinstvena Srbija-Dragan Marković Palma- Betula".
Konstitutivna sednica Skupštine Opštine Topola biće 8. februara.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
AMSS: Očekuju se gužve zbog praznika
03.04.2026.•
0
Kamioni na graničnom prelazu Batrovci sa Hrvatskom na izlaz iz zemlje čekaju dva sata, isto koliko i na terminalu Sremska Rača sa Bosnom i Hercegovinom, saopštio je večeras Auto-moto savez Srbije (AMSS).
U Lučanima proglašena vanredna odbrana od poplava na reci Bjelici
03.04.2026.•
2
Na području opštine Lučani proglašena je vanredna odbrana od poplava na reci Bjelici na delu sliva, nakon što je juče poplavljeno oko 350 hektara poljoprivrednog zemljišta na više lokacija, saopštio je MUP.
Carina: Sprečeno krijumčarenje novca i dragocenosti
03.04.2026.•
1
Carinici su, 2. aprila, u saradnji sa policijom, sprečili dva pokušaja krijumčarenja novca i dragocenosti čija ukupna vrednost premašuje 52.000 evra.
SPS zakazao sednicu statutarne komisije zbog "izjava pojedinih članova rukovodstva"
03.04.2026.•
3
Socijalistička partija Srbije zakazala je sednicu Statutarne komisije posvećenu, kako navode, javnim izjavama i postupcima pojedinih članova rukovodstva.
SPC: Memorandum sa vladom o osnivanju univerziteta je okvir za buduću saradnju i zahteva vreme
03.04.2026.•
3
Srpska pravoslavna crkva (SPC) je saopštila da memorandum o razumevanju koji je potpisala sa Vladom Srbije o osnivanju Univerziteta "Sveti Sava" predstavlja okvir za buduću saradnju.
Novoizabrani članovi VST u ponedeljak stupaju na funkciju
03.04.2026.•
0
Visoki savet tužilaštva (VST) zakazao je za ponedeljak, 6. april, svečanu sednicu na kojoj će pet novoizabranih članova iz redova javnih tužilaca tog tela stupiti na funkciju.
Tepić: Tužilaštvo formiralo predmet protiv Miloša Vučevića za korupciju
03.04.2026.•
6
Poslanica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić saopštila je da je Tužilaštvo za organizovani kriminal formiralo predmet o navodnoj korupciji predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića dok je bio premijer.
Nestorovića napustio još jedan poslanik
03.04.2026.•
9
Dosadašnji poslanik Mi-snaga naroda u Skupštini Srbije, Aleksandar Pavić istupio je danas iz te poslaničke grupe.
PSG: Univerzitet vlasti i SPC novi udar na sekularnost države
03.04.2026.•
1
Najava osnivanja Univerziteta Sveti Sava, koji bi formirali Vlada Srbije i SPC, predstavlja ozbiljno narušavanja sekularnosti države, smatraju u Pokretu slobodnih građana.
Vučić se "nećka" oko kandidature za premijera: "Ne bih da ostavim zemlju u najgorim rukama"
03.04.2026.•
54
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tvrdi da traži način da izbegne kandidaturu za premijera.
Pokrenut nadzor ginekološke klinike: Hakovani zdravstveni podaci
03.04.2026.•
2
Poverenik za zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović pokrenuo je inspekcijski nadzor ginekološke klinike iz koje se sumnja da su u javnost "procureli" zdravstveni podaci pacijentkinja.
Studenti iz Novog Pazara izašli iz pritvora, pušteni i Beograđani
03.04.2026.•
0
Studenti iz Novog Pazara Nikola Marjanović i Hamza Zivkić pušteni su nakon više od 10 dana provedenih u pritvoru. Na slobodu su pušteni i studenti iz Beograda koji su privedeni u četvrtak.
Vulin i Pastor nisu za izbore: Rekonstrukcija Vlade bi smirila tenzije, predlog i za Srbe van Srbije
03.04.2026.•
15
Savez vojvođanskih Mađara i Pokret socijalista smatraju da izbore trenutno ne treba raspisivati, istakli su njihovi predstavnici prilikom konsultacija sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Srbija daje dva miliona evra za Ukrajinu: Jačanje energetske otpornosti
03.04.2026.•
8
Vlada Republike Srbije i Program Ujedinjenih nacija za razvoj potpisali su novi sporazum o finansiranju, u vrednosti od dva miliona evra, kako bi ojačali otpornost energetskog sektora Ukrajine.
Vučević: Želja svih pristojnih građana je da Vučić bude kandidat za premijera
03.04.2026.•
81
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević smatra da bi njihov kandidat za premijera trebalo da bude Aleksandar Vučić.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - nije strašno
03.04.2026.•
19
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Sramna objava Predraga Azdejkovića: Deo radnika RTS-a traži njegovu ostavku
03.04.2026.•
3
Inicijativa Naš pRoTeSt i deo radnika RTS-a traži smenu člana Upravnog odbora Predraga Azdejkovića zbog objava u kojima ismeva i relativizuje tragediju na Filozofskom fakultetu u Beogradu.
Branko Ružić: Glišić treba da bude smenjen, Đokić štiti integritet Univerziteta
03.04.2026.•
41
Narodni poslanik i funkcioner Socijalističke partije Srbije Branko Ružić komentarisao je izjavu Darka Glišić, rekavši da bi premijer Đuro Macut trebalo da se izvini građanima.
Vučić započinje dijalog - sa koalicionim partnerima: "Pokušava da smiri zapadne partnere"
03.04.2026.•
13
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić započeće konsultacije sa predstavnicima tri partije koje su koalicioni partneri Srpske napredne stranke (SNS), najavio je njegov kabine.
Vučić poziva na dijalog o izborima: "A pre nekoliko dana pretio hapšenjem"
02.04.2026.•
22
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je predstavnike stranaka na konsultacije koje će početi u petak.
Komentari 1
zgađen
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar