Održana akademija povodom Dana srpskog jedinstva u SNP-u
Premijer Srbije Miloš Vučević ocenio je da "srpski narod na Kosovu pati zbog terora prištinskog režima i da Srbija nikada neće prihvatiti jednostrane poteze kosovskog premijera Aljbina Kurtija".
On je, na akademiji povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, rekao da će srpska vlast učiniti sve šta može da pomogne Srbima na Kosovu i da ih zaštiti.
Dodao je da je "očuvanje Republike Srpske veoma važno i da će Srbija raditi na tome, da se neće svađati ni sa kim, ali da će od svih tražiti uvažavanje".
Po njegovim rečima, "srpski narod više nego ikada teži ka jedinstvu i kolektivno se bori protiv veštačkih i spolja nametnutih podela".
Patrijarh srpski Porfirije ocenio je da "srpski narod u burnim vremenima i iskušenjima treba da pokaže mudrost i da se trudi da sačuva slogu, jedinstvo i mir".
Poglavar Srpske pravoslavne crkve rekao je da "srpski rod počiva na jedinstvu koje se nalazi u temeljima pravoslavne vere".
"Jedinstvo je naš ideal i nasušna potreba", rekao je patrijarh.
Dodao je da "zastava Srbije sabira u sebi nasleđe i budi u ljudima osećanje ponosa".
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da se "Srpski narod vraća sebi".
"Danas, kada pogledam šta smo ostavili iza sebe u poslednjih nekoliko decenija, moram da kažem definitivnu istinu koju mnogi ne žele da slušaju, a to je da su Srbi u ovaj vek ušli sa dve države, Republikom Srpskom i Srbijom i da snagu našeg naroda u Crnoj Gori vraćamo", izjavio je Dodik.
Takođe, Dodik je rekao da je za obeležavanje ovog praznika najzaslužniji predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
"Učinio je to jedan čovek zaslužan za mnoge događaje u poslednjoj nacionaloj i političkoj istoriji našeg naroda, Aleksandar Vučić. Zajedno smo dogovorili da krenemo u obeležavanje i ponosan sam na činjenicu da to zajedno činimo", rekao je Dodik.
Program svečane akademije počeo je intoniranjem himni Republike Srpske i Srbije, u izvođenju orkestra i hora Ministarstva odbrane "Stanislav Binički".
Svečana akademija u Srpskom narodnom pozorištu završena je pesmom "Veseli se srpski rode" koju je izvela Danica Crnogorčević.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Motociklista vozio 234 km/h na putu gde je ograničenje 80
03.08.2026.•
0
Jedan motociklista danas je vozio brzinom 234 kilometra na čas na putu Merošina - Prokuplje gde je ograničenje brzine 80.
Vlada izdvaja novac za EXPO i beogradski metro, za kanalizaciju novca ipak nema
03.08.2026.•
6
Za beogradski metro iz republičkog budžeta je potrošeno 13,9 milijardi dinara, a za novi most preko Save 1,5 milijardi dinara, dok za centralni kanalizacioni sistem nije izdvojen novac u ovoj godini.
Registrovano udruženje "Studentska lista"
03.08.2026.•
7
Studenti u blokadi su danas objavili da je Udruženje "Studentska lista" upisano u Agenciji za privredne registre (APR).
Pretio pištoljem konobarima u Nišu
03.08.2026.•
0
Policija je u Nišu uhapsila P.K. (50) zbog sumnje da je pištoljem pretio zaposlenima u jednom ugostiteljskom objektu u tom gradu, saopšteno je danas.
Ministarstvo kulture dve godine nije dalo ni dinar za organizaciju Nišvil džez festivala
03.08.2026.•
2
Direktor Nišvil džez festivala kazao je da Ministarstva kulture drugu godinu zaredom na konkursu nije dalo ni dinar za realizaciju te manifestacije koja postoji duže od tri desenije i po kojoj je Niš prepoznatljiv.
Obustavljena istraga protiv oca jednog od optuženih za ubistvo Danke Ilić
03.08.2026.•
1
Rešenjem Apelacionog suda u Nišu pravnosnažno je obustavljena istraga protiv oca Dejana Dragijevića optuženog za ubistvo dvogodišnje Danke Ilić 26. marta 2024.
Vlasnicima objekata na Gazivodama stigli novi zahtevi za hitno uklanjanje
03.08.2026.•
7
Vlasnicima više od 10 parcela i objekata u Kovačima na Gazivodama kompanija Ibar-Lepenac dala je rok od 15 dana da "oslobode imovinu", objavio je Zubin Potok info.
Stručnjak za energetiku: Apsolutno je sigurno da će biti restrikcija
03.08.2026.•
35
Stručnjak za energetiku Miloš Zdravković izjavio je FoNetu da Srbiju očekuju ozbiljni problemi u elektroenergetskom sistemu i snabdevanju i da slede restrikcije struje.
Đedović Handanović: Opozicija i njihovi mediji plaše građane otvaranjem novih rudnika
03.08.2026.•
2
Ministaraka rudarstva Dubravka Đedović Handanović rekla je danas da opozicioni političari i, kako je navela, njihovi mediji, vode kampanju o otvaranju novih rudnika, preseljenju ljudi i uništavanja dela Srbije.
Vučić: Neko živi za Severinu, a ja živim za svoj narod
03.08.2026.•
28
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas na Јanjske Otoke kod Šipova u Republici Srpskoj, odakle nastavlja trodnevnu posetu ovom bh. entitetu i Srbima u povratničkim opštinama u FBiH.
Macut nakon sastanka Kriznog štaba: I dalje bez ikakvih mera, ostaje apel građanima da štede struju i vodu
03.08.2026.•
15
Premijer Srbije Đuro Macut danas je, nakon sednice Štaba za vanredne situacije, izjavio da je situacija u ovom trenutku u potpunosti stabilna.
Nizak Dunav gasi nuklearke u Mađarskoj i Rumuniji, direktor Vinče: "Nema opasnosti, ali postoje tri problema"
03.08.2026.•
11
Nizak vodostaj Dunava doveo je do problema u radu nuklearnih elektrana u Rumuniji i Mađarskoj, jer nema dovoljno vode za hlađenje reaktora.
Direktor u Elektromreži: Snabdevanje Srbije strujom stabilno, ali apel na građane da štede
03.08.2026.•
9
Snabdevanje strujom u Srbiji je stabilno i situacija je mnogo bolja nego u regionu, a zbog dugotrajnog toplotnog talasa i niskog nivoa Dunava apeluje se na štednju i racionalnu potrošnju struje.
Beograd u 7h bio najtopliji, potom slede Novi Sad, Sremska Mitrovica i Palić
03.08.2026.•
6
Jutros u Srbiji najtoplije je u Beogradu gde je u sedam časova izmereno 27 stepeni, nakon čega slede Novi Sad, Sremska Mitrovica i Palić gde su izmerena 24 stepena.
Vozači, "naoružajte" se strpljenjem: Gužve na Gradini, Batrovcima, Horgošu, a popunjen je i međuprostor
03.08.2026.•
8
Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, putnička vozila najduže čekaju na prelazu Gradina, na izlazu iz Srbije i to oko 80 minuta.
Vučić poredi cene hleba i goriva: "Manipulacija, po ostaloj hrani smo najskuplji"
03.08.2026.•
45
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić priznao je da je gorivo u Srbiji skuplje nego u zemljama regiona, ali je uzvratio pitanjem - zašto računamo koliko košta rezervoar, a ne koliko je jedna vekna hleba?
Počinje prijava penzionera za turističke vaučere za odmor u Srbiji
03.08.2026.•
1
Podela 30.000 vaučera za odmor u Srbiji penzionerima počinje danas, 3. avgusta na šalterima Pošte Srbije.
Demograf Nikitović: Godišnje iz Srbije ode 55.000 građana, dok se njih 35.000 vrati
03.08.2026.•
25
Srbija danas broji nešto više od 6,5 miliona stanovnika, ali je gotovo svaki četvrti građanin stariji od 65 godina.
Komentari 8
Matija Korvin
inace Srbija je lepa drzava, povremeno navratim iz Vojvodine u Srbiju ,jos dok nema pasoske kontrole malo da obidjem
NS
LeeMaanac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar