Miroslav Aleksić najavio tužbu protiv Vučića: Pozvao ga i na TV duel
Predsednik Narodnog pokreta Srbija Miroslav Aleksić najavio je tužbu protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog "neistina" koje je izneo u intervjuu za TV Prva.
Aleksić je predsednika pozvao i na duel uživo, kako bi mogli da argumente razmene pred građanima.
Vučić je, između ostalog, rekao da je Aleksić od njega "uzeo subvencije za njive svog tate, i on je dobio od naše vlasti mnogo para u subvencijama za poljoprivredu".
"Odlično živi, uzima subvencije od nas, uzeće ih i za sledeću godinu, i on i tata. Sad više nema potrebe da uzima iz opštine, kao što je uzimao sa tastom", rekao je Vučić na TV Prva.
Aleksić je u pisanoj izjavi pozvao TV Prva da organizuju duel između Vučića i njega, a Vučića da to i prihvati "kad je već umeo da u jutarnjem programu ove televizije iznosi neistine o meni i direktno napada moju porodicu, naravno dok je ponovo sam u studiju".
Kako je dodao, "pretpostavljam da Vučić ponovo neće imati hrabrosti za televizijski duel, za sve laži i napade spremiću tužbu, te se nadam da će konačno imati hrabrosti da se sretnemo na sudu".
"A TV Prvu pozivam da u skladu sa Zakonom o javnom informisanju i medijima organizuju termin u jutarnjem programu u kom bih mogao da istinom odgovorim na sve iznete lažne optužbe i neistine", napomenuo je Aleksić.
Podsetio je da je sve ovo usledilo svega nekoliko dana nakon što je cela Srpska napredna stranka osudila napade na roditelje Aleksandra Vučića i stala u njihovu odbranu.
"On ih je čak doveo i u Predsedništvo Republike Srbije kako bi poslao poruku da je porodica svetinja, sa čim sam ja apsolutno saglasan, ali izgleda da to važi samo za roditelje njima podobnih", rekao je Aleksić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Novi Skaj podaci stigli u Srbiju, Evrodžast pokreće akciju "Leteća nevesta"
06.08.2026.•
0
Novi paketi Skaj poruka stigli su u Srbiju i to u Tužilaštvo za organizovani kriminal.
Automobili na granicama čekaju od tri sata do 20 minuta
06.08.2026.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da automobili na graničnim prelazima čekaju od tri sata do 20 minuta.
Smrt Vladimira Cvijana tema i posle osam godina: Tuzilaštvo objavilo detalje
06.08.2026.•
1
Više javno tužilaštvo optužilo je pojedine advokate da su "u javnosti plasirali neistine" - da je advokat i bivši funkcioner SNS Vladimir Cvijan ubijen 2018. godine.
RHMZ: Pljuskovi u više delova Srbije
06.08.2026.•
0
U Banatu i Timočkoj Krajini, kao i na području Šumadije i Pomoravlja, juga Bačke i u brdsko-planinskim predelima u naredna dva sata očekuju se lokalni pljuskovi sa grmljavinom uz kratkotrajno jak i olujni vetar.
Zelenski u subotu prvi put u zvaničnoj poseti Srbiji
06.08.2026.•
0
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski će u subotu boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji.
Ministarka: Brza pruga između Beograda i Budimpešte trebalo bi da bude otvorena za putnike na jesen
06.08.2026.•
0
Brza pruga između Beograda i Budimpešte trebalo bi da bude puštena u putnički saobraćaj na jesen, rekla je danas u Subotici ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Aleksandra Sofronijević.
Milan Radoičić među 20 optuženih za ratne zločine u Đakovici
06.08.2026.•
0
Specijalno tužilaštvo Kosova podiglo je optužnicu za ratne zločine u Đakovici protiv 20 osoba.
Stranka Istina predlaže pravo na bolovanje radi nege kućnih ljubimaca
06.08.2026.•
0
Stranka Istina saopštila je danas da je predala Ministarstvu poljoprivrede primedbe i predloge za unapređenje Nacrta zakona o dobrobiti životinja.
Registrovana prva dva slučaja groznice Zapadnog Nila ove godine u Srbiji
06.08.2026.•
0
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je danas da su u Srbiji registrovana prva dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila u ovoj godini.
Za tri dana 19.000 prekršaja prekoračenja brzine, 1.500 u zoni pešačkih prelaza: Više od 250 pijanih vozača
06.08.2026.•
0
Saobraćajna policija u Srbiji otkrila je, tokom prva tri dana sprovođenja međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja, više od 19.000 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine.
Operativni tim: Juče na teritoriji Srbije 178 požara, danas fokus na Deliblatskoj peščari
06.08.2026.•
0
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije saopštio je nakon sastanka da je u toku jučerašnjeg dana bilo 178 požara na teritoriji Srbije, od kojih dva nisu ugašena.
Sindikat: Kragujevački oružari ostali bez akontacije, Zastava oružje u dubokoj krizi
06.08.2026.•
0
Zaposlenima u fabrici Zastava oružje u Kragujevcu nije isplaćena akontacija zarade za jul, što je po oceni Samostalnog sindikata te fabrike posledica duboke finansijske krize, koja ugrožava egzistenciju 2.200 zaposlenih.
Goran Marković: Napad na Stevana Filipovića metastaza fašističkog režima
06.08.2026.•
2
Režiser, scenarista i univerzitetski profesor u penziji Goran Marković ocenio je danas da fizički napad na profesora Fakulteta dramskih umetnosti (FDU) Stevana Filipovića predstavlja "metastazu fašističkog režima".
Profesor Šumarskog fakulteta: Petak najkritičniji dan za požare, posebno u Vojvodini
06.08.2026.•
0
Profesor Šumarskog fakulteta u Beogradu Slobodan Milanović upozorio je za FoNetu da će petak, 7. avgust biti najkritičniji dan aktuelnog toplotnog talasa kada je reč o opasnosti od izbijanja i širenja požara.
Savet za borbu protiv korupcije: Nedostupni podaci o investitoru Beograda na vodi i njegovom dugu
06.08.2026.•
1
Savet za borbu protiv korupcije, zbog nedostajuće dokumentacije, nije bio u mogućnosti da utvrdi bitne činjenice u vezi projekta "Beograd na vodi", navedeno je u Izveštaju o netransparentnosti rada državnih institucija.
Vučić: Nisam u funkcionerskoj kampanji, izvinjavam se što se ne sunčam, već radim marljivo
06.08.2026.•
15
Četiri-pet istraživanja javnog mnjenja i "poluistraživanja" koja su izašla u poslednjih desetak dana i koja ne idu na ruku aktuelnoj vlasti, pokazuju da je "nervoza velika" kod njegovih političkih protivnika.
Smenjen direktor Republičkog geodetskog zavoda Borko Drašković, poznato ko ga menja
06.08.2026.•
8
Direktor Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) Borko Drašković razrešen je danas te funkcije na sednici Vlade Srbije, saznaje Nova.rs.
Opozicija o napadu na Stevana Filipovića: Šalje se poruka građanima da treba da ćute i ne reaguju
06.08.2026.•
4
Filmski reditelj i profesor na Fakultetu dramskih umetnosti Stevan Filipović napadnut je sinoć u centru Beograda, a tim povodom oglašavaju se opozicione stranke i organizacije, osuđujući napad.
Emisija "Kvadratura kruga" od oktobra na televiziji N1
06.08.2026.•
9
Televizijska emisija "Kvadratura kruga", autora Branka Stankovića, od oktobra će se emitovati na televiziji N1.
Komentari 8
Jeste
Fića
Smee onaj, ali ima važnee sastanke sas kraljevi iz Afrike...!!!
nn
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar