Ponašanje jednog ministra u restoranu: Oteo telefon novinarki i pokazao srednji prst gostima
Gosti jednog beogradskog restorana, skandirali su "Studenti" dok je tu sedeo ministar finanasija Siniša Mali, a tome je svedocila novinaraka Danica Ilić.
"Dok je izlazio, razni stolovi su krenuli da uzvikuju 'Živeli studenti'. Nije to bio jedan gost, krenulo je sa jednog stola, priključili su se drugi, priključili su se i radnici restorana, ugostitelji i konobari”, rekla je novinarka Danica Ilić za N1.
Ona je navela da su ministra Sinišu Malog gosti ispratili skandiranjem "Živeli studenti".
"Ja sam videla šta se događa, procenila sam da je u pitanju javni interes. Zgrabila sam telefon, krenula sam za ministrom. Predstavila sam se i rekla da sam novinarka, zamolila sam ga za komentar. Mislim da sam najviše iznenađenja silinom kojom mi je ministar oteo telefon, zgrabio telefon", dodala je Ilić, preneo je N1.
Ona je objasnila da je onda ministar krenuo da izlazi iz restorana, nakon čega je i sama krenula za njim.
"Držao je (moj) telefon u levoj ruci, ja sam hodala sa njegove desne strane. Rekla sam mu da sam novinarka, da imam pravo da ga pitam, da je u pitanju javni interes", kazala je novinarka Ilić.
Takođe je navela da je ministar Mali upitao kako bi njoj bilo da je neko snima.
"Rekla sam mu da na javnu mestu, po etičkom kodeksu, može svako da me snimi i rekla da sam ga pitala za komentar jer je on na javnoj funkciji, na šta je on odgovorio da je on tu privatno", dodala je ona.
Potom je novinarka rekla da je ministru odgovorila "da je on na javnoj funkciji 24 sata svaki dan, jer je ministar".
Ministar Mali je, kako je kazala Ilić, nakon toga spustio njen telefon u žardinjeru.
"Možda smo hodali tako 50 metara, razgovarali smo o toj javnoj funkciji, vratio je telefon. Onda sam se ja vratila u restoran i krenula sam da razgovaram sa gostima", kaže Danica Ilić.
Navela je da su joj gosti rekli da im je ministrar, izlazeći iz restorana, na povike "Živeli studenti" - pokazao srednji prst.
"Uzela sam izjave i dugo razmišljala o tome kako je ministar došao na ručak u centru Beograda i kako je veličanstveno bilo ispraćanje sa 'Živeli studenti'", rekla je ona.
"Iznenadio me je srednji prst. I da nije na javnoj funkciji - to je jedno prostačko ponašanje, pokazivanje srednjeg prsta gostima restorana", dodala je Ilić.
Ona je istakla i da kod nosilaca državnih funkcija "ne postoji svest šta su profesionalni i objektivni mediji, da ne postoji razumevanje da i novinari obavljaju funkciju u javnom interesu".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vučić tvrdi da je rejting SNS najbolji u poslednjih pet godina, no podaci pokazuju suprotno
30.03.2026.•
0
Aleksandar Vučić tvrdi da je SNS pobedio u 10 lokalnih samouprava u kojima su održani izbori u nedelju 29. marta.
Popović: Studenti treba da su zadovoljni - SNS doživljava pad uprkos pritiscima i novcu koji je uložila
30.03.2026.•
0
Direktor Centra za praktičnu politiku Dragan Popović kaže da je veoma zadovoljan rezultatima lokalnih izbora, istakavši da je za studentski pokret korisno iskustvo što su se lokalni izbori desili pre parlamentarnih.
Studenti u blokadi: Lokal se budi, veliki gradovi su spremni - promena dolazi, Srbija se umiriti ne može
30.03.2026.•
0
Studenti u blokadi saopštili su po završetku lokalnih izbora, da se pobede na parlamentarnim izborima odlučuju se u velikim gradovima, gde je, kako su naveli, "znatno teže sprovesti zastrašivanje i ucene".
Građani Srbije prošle godine na kućne ljubimce potrošili 19 milijardi dinara
30.03.2026.•
0
Tokom 2025. godine za kućne ljubimce, hranu, lekove i pomoćna sredstva za njihovu negu, u trgovinama u Srbiji utrošili smo više od 19 milijardi dinara, što je oko 166 miliona evra.
GRAFIKA: Ovo su rezultati izbora u Srbiji
30.03.2026.•
7
Lista sa imenom Aleksandra Vučića ostvarila je pobedu u svih deset lokalnih samouprava u kojima su se održavali izbori.
Vučić: Pobeda 10:0, najneizvesnije u Kuli
29.03.2026.•
24
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je lista sa njegovim imenom pobedila na izborima u svih 10 lokalnih samoupravama.
Izbori u 10 mesta: Naprednjaci počeli da slave, nasilje obeležilo izborni dan
29.03.2026.•
75
Građani su glasali u deset opština u Srbiji. Izborni dan obeležilo je nasilje. Više osoba je povređeno. Takođe, u većini opština je zabeležena visoka izlasnost.
U osnovim školama prijavljivanje za besplatne udžbenike koje obezbeđuje Ministarstvo prosvete
29.03.2026.•
1
Ministarstvo prosvete je saopštilo da je počelo prijavljivanje za besplatne udžbenike koje ono obezbeđuje za neke učenike osnovih škola, a škole treba da podatke o prijavama dostave Ministarstvu do 8. aprila.
Opozicija: Srbija danas nije glasala, već se branila od režimskih falangi
29.03.2026.•
1
Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije Miloš Jovanović ocenio je da dešavanja na današnjim lokalnim izborima u deset mesta predstavljaju "unapred režiranu predstavu u cilju očuvanja vlasti Aleksandra Vučića".
VIDEO: Policija sa nalogom za pretres ušla u prostorije Narodnog pokreta Srbije u Beogradu
29.03.2026.•
2
U prostorije Narodnog pokreta Srbije u Beogradu upalo je desetak policajaca.
FOTO: Lazar Dinić zadobio kontuziju malog mozga, prebacuju ga u Beograd
29.03.2026.•
12
Studenti u blokadi su saopštili da je u Boru došlo do napada na novinarsku ekipu u kojoj ima i studenata. Povređen je i Lazar Dinić.
Politikolog: Tenzije na lokalnim izborima veće nego do sada, vlast se grčevito drži
29.03.2026.•
0
Politikolog Vujo Ilić ocenio je da su tenzije tokom današnjeg izbornog dana u 10 lokalnih samouprava prevazišle dosadašnju granicu, zbog brojnosti incidenata koji su doveli do povreda građana.
Stojanović: Svaki naredni izbori dok je ova vlast biće sve gori i gori
29.03.2026.•
3
Politikolog Boban Stojanović ocenio je da će svaki naredni izbori biti sve gori dok je ova vlast na ovim pozicijama.
Putevi Srbije: Do pet centimetara snega na pojedinim putevima
29.03.2026.•
0
Putevi Srbije saopštili su da na saobraćajnicama u više mesta ima do pet centimetara snega i apelovali na vozače da budu oprezni.
MUP: Uhapšene četiri osobe zbog napada kod Smederevske Palanke, protiv 11 prekršajne prijave
29.03.2026.•
0
MUP je saopštio da je policija uhapsila četiri osobe zbog napada u mestu Ratari kod Smederevske Palanke.
Evropske demokrate zabrinute zbog vesti iz Srbije: To nije slika normalnih demokratskih izbora
29.03.2026.•
17
Evropska demokratska partija (EDP) izrazila je zabrinutost i uznemirenost zbog izveštaja o nasilju, zastrašivanju i ozbiljnim izbornim zloupotrebama tokom lokalnih izbora u Srbiji.
FOTO: Izlivanja vodotokova u pojedinim delovima zemlje
29.03.2026.•
4
Pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a u protekla 24 časa bili su angažovani na otklanjanju posledica nepovoljnih vremenskih uslova na teritoriji Šumadijskog, Mačvanskog i Zlatiborskog okruga.
Crta: Brojni incidenti na izborima, zastrašivanja, napadi
29.03.2026.•
1
Posmatračka misija "Crta" je saopštila da je tokom današnjih redovnih lokalnih izborima u deset mesta Srbije zabeležila inicidenata.
SNS optužuje "blokadere" da prete građanima
29.03.2026.•
6
Srpska napredna stranka (SNS) optužila je "aktiviste i lidere blokaderskih lista da od jutros na najgrublji način uznemiravaju, provociraju i prete građanima lokalnih samouprava u kojima se održavaju izbori".
Pokret "Kreni-promeni": Troje naših posmatrača u Aranđelovcu pušteno iz policije
29.03.2026.•
0
Lider pokreta Kreni-promeni, Savo Manojlović, saopštio je da je u Aranđelovcu uhapšeno troje posmatrača Kreni-promeni. Oni su nešto kasnije pušteni iz policije.
Komentari 8
Penzionerka
Paja
Anonimni
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar