Vučić najavio promenu Ustava: U septembru procedura za izvršitelje, mogućnost i za "druge stvari"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je večeras da će u septembru biti pokrenuta procedura menjanja Ustava Srbije koja se tiče postupanja izvršitelja u izvršnom postupku.
Vučić najavio promenu Ustava: U septembru procedura za izvršitelje, mogućnost i za "druge stvari"
Foto: 021.rs (Ilustracija/AI)
On je dodao da menjanje Ustava "otvara mogućnost i za druge stvari".
"Moramo da menjamo Ustav da bismo ograničili izvršenje da ne možete da izbacite čoveka iz stana od 50, 60 ili 70 kvadrata", kazao je Vučić za RTS.
 
Podsetimo, Vučić je sredinom juna najavljivao promenu Ustava, Iako je ne tako davno tvrdio da mu ne pada na pamet da menja Ustav.
"Pojeftinjenje najvažnijih proizvoda"
 
Dodao je da će u okviru mera za podršku građanima koje je ranije najavio pojeftiniti najvažniji proizvodi za ljude i deo proizvoda potrošačke korpe.
 
"Hoćemo zakonski da uredimo mogućnost maksimuma marži, fer je da koristite tržište ali nemojte da time ispaštaju oni ljudi koji pripadaju nižoj klasi", naveo je Vučić.
 
U okviru tih mera biće uključeni i bankarski krediti koje će, kako je rekao, građani moći da uzimaju jeftinije i pod uslovima kao u zapadnim državama.
 
"Moraće da bude sve povoljnije, da bude sve po nižim kamatnim stopama ako hoćete da poslujete u Srbiji", kazao je Vučić.
"Važno je da emocije utihnu, da svi sednemo da razgovaramo"
 
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, govoreći o događajima u Novom Pazaru, rekao da je za ljude u Srbiji najvažnije, i za Bošnjake i za Srbe, da će se očuvati mir i stabilnost i da su u Novom Pazaru bili uznemireni i Srbi i Bošnjaci.
 
"Važno je da emocije utihnu, da svi sednemo da razgovaramo, pri čemu će svi koji su odgovorni biti pozvani k poznaniju prava", rekao je Vučić.
 
Najavio je da će uskoro otići u Novi Pazar da razgovara sa građanima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dr Miggyy

    13.08.2025 14:13
    DALI ĆE BITI BAŠ TAKO?
    Vučić nije zainteresovan za novi mandat predsednika Srbije. Da li je to tačno? On je svojevremeno, kada se Toma Nikolić spremao za drugi mandat Srbije, javno pričao da nije zainteresovan za funkciju predsednika, već ostaje premijer. Kada su raspisani izbori za predsednika, on se kandidovao i dobio mandat, a Toma se smrtno naljutio. Ipak se smirio, kada mu Vučić dao da bude predsednik Nacionalnog saveta za koordinaciju saradnje sa Rusijom i Kinom, za platu iznad deset hiljade evra i da stanuje besplatno u državnoj vili na Dedinju o trošku naroda.
  • Инвалид

    08.08.2025 13:31
    Ускоро бескућник
    Ево мени извршитељи су потписали имовину за застарелу судску таксу а никада опомену добио нисам ни од суда ни од одвиката,лепо ли сви сарађују.Нем посла већ 34 године за мене ,а када је принудна наплата доступан сам и способан...
  • Stole

    02.08.2025 19:40
    Srbija
    Da li neko moze kontaktirati njegove roditelje? I oni su odgovorni za njegovo ponasanje i vide da je djavo odneo šalu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija