Brkić: Penzionisani policajci koji se vrate radiće na poslovima obezbeđenja i kao školski policajci
Pomoćnik direktora policije Željko Brkić izjavio je da je, zbog obima posla, penzionisanim policajcima upućen poziv da se ponovo angažuju.
Foto: 021.rs
On je tako potvrdio ranija pisanja medija, precizirajući da će penzionisani policajci raditi na poslovima obezbeđenja objekata i poslovima školskih policajaca.
Brkić uverava da penzioneri nisu pozivani zbog nezaintresovanosti mladih da se prijave na konkurse koje raspisuje Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i da rade u policiji.
"Mi od 1. novembra do danas imamo angažovanje na preko 25.000 lokacija na kojima su održana prijavljena okupljanja, preko 13.000 lokacija na kojima je saobraćaj bio blokiran. Svakodnevno, u proseku oko 1.000 policijskih službenika je angažovano na obezbeđenju škola. Više stotina policijskih službenika je angažovano na poslovima obezbeđenja. Sagledavajući sva ta angažovanja odlučili smo da pružimo šansu da se ponovo jave na rad u MUP", rekao je Brkić za RTS.
On je naveo da je tu odluku podržao ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i za te poslove je opredeljeno novo radno mesto koje se zove "policajac za operativno tehničke poslove".
Kako kaže, standardi tih poslova su "znatno niži u odnosu na radna mesta policajaca jer će raditi na poslovima obezbeđenja objekata i poslovima školskih policajaca".
Poziv penzionisanim pripadnicima MUP-a da se privremeno vrate u aktivnu službu je fenomen koji do sada nije zabeležen, izjavio je zamenik predsednika Sindikata policije Sloga Dragan Žebeljan.
On je istakao da je bilo slučajeva da se penzioneri postavljaju na rukovodeće pozicije, ali ne i na izvršne.
"Ranije je postojao rezervni sastav policije i tako se popunjavao nedostatak. Ovo je prvi put da smo saznali da se izvršioci traže iz penzije. Rukovodioci su drugačija priča. Od kada je došao ministar Ivica Dačić dosta rukovodilaca je vraćeno iz penzije. Načelnik sektora za logistiku je vraćen iz penzije, mnogi načelnici sektora imaju savetnike koji su vraćeni iz penzije. To su rukovodeće pozicije i savetnički angažman je dozvoljen zakonom", rekao je Žebeljan za FoNet.
Penzionisani pripadnik MUP-a Dimitrije Milutinović rekao je ranije za Danas da su ga iz Ministarstva zvali da se vrati u službu, a da će mu biti ponuđen ugovor na određeno vreme do šest meseci, uz mogućnost produženja ugovora.
"Pre četiri-pet dana sam dobio poziv iz Odeljenja za ljudske resurse MUP-a i ponudili su mi da se vratim u radni odnos. Međutim, nije mi ponuđeno radno mesto na kome sam radio, a to je kriminalistički inspektor za opšti kriminal. Rečeno mi je da bi trebalo da radim na poslovima operativnog obezbeđenja objekata, ali i određenih ličnosti", reko je tada Milutinović.
On je ovu ponudu odbio.
"Čuo sam se sa još desetak svojih kolega koji su u penziji i oni su mi potvrdili da su i njih zvali da se vrate u radni odnos na određeno vreme. Koliko je meni poznato, pozivaju se ljudi koji su otišli u penziju od 2022. godine, odnosno mlađi penzioneri", naveo je Milutinović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Mandić: Vozačima kamiona iz Srbije od septembra ponovo prete kazne u EU
02.06.2026.•
0
Predsednik Udruženja za međunarodni transport Neđo Mandić kaže da su sve članice EU iz susedstva Srbije, osim Hrvatske, odustale od izdavanja D vize za duži boravak i rad profesionalnih vozača kamiona u zemljama Šengena.
Sat od 68.000 evra, pesma i portret: Pokloni koje je Vučić dobio vredni skoro 14 miliona dinara
02.06.2026.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dobio je 2025. godine poklone vredne gotovo 13,8 miliona dinara.
Vučić: Srbija ne može večno da čeka EU, moramo da gledamo i svoje interese
02.06.2026.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je, u intervjuu koji danas objavljuje američki Blumberg, da Srbija ostaje na evropskom putu, ali da ne može da čeka unedogled na članstvo u Evropskoj uniji (EU).
Uhapšeni policajci zbog zloupotrebe položaja: Omogućili nezakonitu nabavku više komada oružja
02.06.2026.•
0
Policijski službenici PU za grad Beograd četrdesetjednogodišnji B. M. i tridesetšestogodišnji N. K. uhapšeni su zbog sumnje na zloupotrebu službenog položaja.
MUP: Ranio sam sebe, a prijavio da ga je povredio neko drugi
02.06.2026.•
1
Policija u Beogradu odredila je zadržavanje do 48 časova I.J. (41).
Srbija prekršila Konvenciju o ljudskim pravima zabranom protesta u vreme posete predsednika Kine
02.06.2026.•
0
Evropski sud za ljudska prava presudio je da je država Srbija povredila Evropsku konvenciju o ljudskim pravima kada je zabranila protest Srpsko-kineskog društva prijateljstva FDH.
Uhapšena sedmorica, pretakali gorivo s stranih brodova
02.06.2026.•
1
Sedam osoba uhapšeno je zbog sumnje da su na teritoriji Beograda pretakali gorivo sa brodova i potom ga prodavali.
Vozači kamiona satima zaglavljeni na granici ka Hrvatskoj: "Za 16 sati granicu prešlo dvadesetak kamiona"
02.06.2026.•
7
Duža zadržavanja kamiona na granici s Hrvatskom posledica su funkcionisanja novog carinskog informacionog sistema te zemlje, saopštio je MUP.
Brnabić: Vučić u svetu ima veći uticaj nego što ga je imao Tito
02.06.2026.•
39
Lideri dve trenutno najveće svetske sile, predsednik Kine Si Điping i predsednik SAD Donald Tramp, pokazali su svoj lični odnos i uvažavanje prema predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, rekla je Ana Brnabić.
Haški sud: Srbija ne odgovara na pitanja o procesu Šešelju za nepoštovanje suda
02.06.2026.•
0
Haški sud objavio je da Srbija ne odgovara na njegova pitanja o napretku u ustupljenom procesu protiv lidera Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja, optuženog za nepoštovanje tog suda.
Tramp predložio Majkla Janga za ambasadora u Srbiji
02.06.2026.•
4
Predsednik SAD Donald Tramp nominovao je više kandidata za ambasadorske, pravosudne i visoke administrativne funkcije, uključujući i novog ambasadora SAD u Srbiji, objavila je Bela kuća.
"Pogrešna percepcija": Među građanima i dalje nedoumice o procesu pristupanja EU
02.06.2026.•
6
Uoči dolaska predsednika Evropskog saveta Antonija Koste u Beograd, istraživanja pokazuju da bi građani Srbije imali više poverenja u proces pristupanja EU kada bi bili bolje informisani o koristima članstva.
Baner skinut, pitanje odgovornosti ostalo: Vlast ne priznaje grešku već optužuje druge
02.06.2026.•
8
Političku scenu u Srbiji proteklog vikenda obeležila je odluka vlasti da na Palatu Albanija u centru Beograda okači ogroman baner koji je ugrozio zaštićene ptice koje žive na toj zgradi.
Vučić najavljuje pomilovanja za Vidovdan: Ko ih očekuje, "neka podnese zahtev"
01.06.2026.•
31
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući na televiziji, najavio je da će za praznik Vidovdan, pomilovati "neke ljude iz različitih delova poličkog spektra", ali "ne sve".
Kremlj o ukidanju bezviznog režima Rusiji: Odluka Srbije izazvala bi recipročne mere
01.06.2026.•
7
Portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov upozorio je da odluka Srbije o ukidanju bezviznog režima sa Rusijom ne bi mogla biti jednostrana, bez recipročnih mera.
Trampova popularnost u Srbiji i Vučićevo dodvoravanje
01.06.2026.•
12
Deljenje skorašnjeg intervjua predsednika Srbije Aleksandra Vučića u američkom mediju od strane Donalda Trampa pokrenulo pitanje o Trampovoj popularnosti u Srbiji, ali i Vučićevom dodvoravanju SAD-u.
Hapšenje u slučaju "Senjak" posle 13. dana: Da li je to dovoljno vremena da se uklone tragovi?
01.06.2026.•
5
Prateći slučaj ubistva u beogradskom naselju Senjak, stiče se utisak da se sve mere i radnje koje tužilaštvo i policija primenjuju nad Milićem dešavaju sa zakašnjenjem.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - idemo odmah
01.06.2026.•
11
Nova tura 021.rs dnevnih kvizova je spremna za vas.
Obustavljen postupak protiv jednog od osumnjičenih za ubistvo Danke Ilić
01.06.2026.•
3
Viši sud u Negotinu obustavio je krivični postupak protiv jednog optuženog za ubistvo dvogodišnje Danke Ilić 26. marta 2024. godine, objavila je danas Radio-televizija Srbije.
Profesor Tošković o najavi izbora krajem 2026: Čeka se kupovina preostalih slobodnih medija
01.06.2026.•
3
Najava izbora predsednika Srbije Aleksandra Vučića je kupovina vremena do potencijalnih gašenja preostalih slobodnih medija u Srbiji, mišljenje je profesora Olivera Toškovića.
Komentari 8
Mile
Mario
QQ
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar