Telekom Srbija kupio Kurir

Kompanija Telekom Srbija kupila je Mondo INC u vlasništvu WMG Media Igora Žeželja, preduzeće koje je izdavač dnevnog lista Kurir, portala Kurir i istoimene televizije, prenosi N1.
Telekom Srbija kupio Kurir
Foto: Pixabay (ilustracija)
Preduzeće Mondo, registrovano za distribuciju kinematografskih dela, audio-vizuelnih dela i televizijskog programa je od 31. decembra 2025. godine u većinskom vlasništvu Telekoma Srbije.
Telekom je, prema podacima objavljenim u Registru privrednih društava APR-a, vlasnik 80 odsto Mondo INC, dok je 20 odsto udela zadržao dosadašnji vlasnik.
 
Mondo INC je upisan u Registar medija APR kao izdavač dnevnog lista Kurir, zatim portala Kurir.rs, Televizije Kurir, novina Doktor Kurir i Kurir Stars.
Prema podacima iz registra, Telekom Srbija je upisan kao vlasnik 80 odsto udela Mondo INC, sa novčanim ulogom od 1,76 milijardi dinara i nenovčanim ulogom od 1,49 milijardi dinara.
 
Žeželjeva kompanija WMG Media vlasnik je 20 odsto udela, sa novčanim ulogom od 439,9 miliona dinara i nenovčanim ulogom od 373 miliona dinara.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Pop

    13.01.2026 08:05
    Izlazna strategija
    Propast je blizu pa da se stečeno uvali državi, kad može a pare na sigurno.
  • Vojislav

    13.01.2026 03:44
    Davanje javnog novca privatnom licu. Na kraju ce narod da ispasta za dugove kada propadne Telekom. Tipicna SnS kradja.
  • Nik

    13.01.2026 02:38
    Dug
    120 milijardi dolara dug Srbije a za 35 god hiljadu milijardi dolara oteto....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

SKOJ održao skup podrške Maduru

U organizaciji Saveza komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) večeras je ispred ambasade Venecuele u Beogradu održan skup podrške toj zemlji i njenom predsedniku Nikolasu Maduru koji se nalazi u zatvoru u SAD.