Infastruktura železnice o obustavi železničkog saobraćaja: Stigla dojava o bombama

Infastruktura železnice Srbije je saopštila da je železnički saobraćaj u celoj zemlji obustavljen jer je "stigla dojava o bombama u svim dolaznim vozovima i depoima.
Infastruktura železnice o obustavi železničkog saobraćaja: Stigla dojava o bombama
Foto: 021.rs (ilustracija)
Kako navode, anonimnu dojavu su u ranim jutarnjim časovima primili dežurni dispečeri.
 
"Danas u 03.06 sati dežurni železnički dispečeri primili su anonimnu telefonsku dojavu o postavljenim eksplozivnim napravama u svim dolaznim vozovima i depoima. O tome su odmah obavešteni pripadnici MUP-a", stoji u saopštenju. 
Navodi se da "nadležni državni organi preduzimaju mere kako bi se proverili vozovi i depoi, sa ciljem očuvanja bezbednosti železničkog saobraćaja, putnika, korisnika usluga i zaposlenih".
Iz Infastrukture železnice Srbije dodaju da "čekaju dalje instrukcije od nadležnih organa o daljim postupanjima u vezi organizovanja železničkog saobraćaja".
 
Podsetimo, saobraćaj svih vozova u Srbiji obustavljen je rano jutros.
"Srbijavoz" je obaveštenje o tome objavio na sajtu oko 4.45h, ne navodeći razlog obustave saobraćaja.
 
Ovo je četvrti put da se u Srbiji ukida železnički saobraćaj pred velike protestne skupove koji organizuju studenti.
 
I u prethodnim slučajevima zvanično obrazloženje je bilo da su stigle dojave od postavljanju eksplozivnih naprava na železničku infrastrukturu. 
 
Međutim, zbog ovih slučajeva niko do sada nije bio procesuiran.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • @@Brundo

    24.05.2026 13:54
    Pa hajde šta čekate, mene?? Tražite snimke, tražite da prisustvujete proveri stanica i pruga. Shvatate naravno da se pozivi možda ne snimaju i da prisustvo takvim operacijama nije dozvoljeno niti se snima iz bezbednosnih razloga. Jeste, čitali ste da su retke pojedince hvatali jer su to uradili dovoljno amaterski što i nije čudno jer su to bila većinom deca. A ako čak ni za dojave u školama nisu u većem broju slučajeva mogli pronaći ko je dojavio, zašto očekujete da sada mogu i moraju? Koliko puta su tako vraćali avion za Moskvu zbog lažnih dojava pri početku ovog rata u Ukrajini dok nisu počeli da vrše pregled pre svakog leta? Vidite Vi ne umete napraviti razliku između Vaših politički ostrašćenih želja i realnosti. Unapred optužujete da su ovo uradili oni, i sasvim je moguće i da jesu ali za to nemate nikakve dokaze i hteli tako ili ne ne možete im ništa, isto kao što ni Vama niko ne može ništa ako bi Vas sada neko optužio za nešto bez dokaza. E sad ako želite da promenite ovo i borite se za društvo u kojem možete optuživati nekoga bez dokaza zato što to Vama lično u datom trenutku politički odgovara i da taj potom mora snositi krivicu koja nije dokazana, onda je to lepa budućnost kojoj stremite samo ipak ne zaboravite da ta oštrica ima dva kraja.
  • @@Brundo

    24.05.2026 11:09
    Хајде да чујемо снимак пријаве о постављеним бомбама. Хајде да видимо јединице које проверавају све станице, депое и пруге. Хајде да видимо хапшење тих што су пријављивали. За све претходне протесте. Јер, колико сам ја читала, оне што су пријављивали бомбе у школама, судовима и којекуде су налазили.
  • dacic

    24.05.2026 03:42
    da da sve je minirano
    eno i bosko buha je bacio 2-3

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Predsednik ukrajinskog parlamenta: Srbi nisu mali Rusi

Predsednik Vrhovne rade Ukrajine Ruslan Stefančuk izjavio je danas u Beogradu da "Srbi nisu mali Rusi", kao što to nisu ni Ukrajinci, Moldavci i Gruzini, poručivši da su to nezavisni narodi koji pripadaju evropskoj porod